Pesti Srácok

büntető per

Szeviép-mese: Három történet

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2018 november 8.
November 20-án hirdet ítéletet a Szegedi Járásbíróság a Szeviép-perben. Az útépítéssel, vízépítési létesítmények kivitelezésével és magasépítéssel foglalkozó zrt. három vezetőjét a hitelezők kielégítésének meghiúsításával elkövetett, különösen jelentős mértékű tényleges vagyoncsökkenést eredményező csődbűntettel vádolják. Az M43-as autópálya Szeged-Makó közötti szakasza, valamint a szegedi villamosvonal-felújítási projekt kivitelezését végző konzorcium vezetőiként több száz alvállalkozójukat csapták be és károsították meg. A Szeviép Zrt. 2009-ben jelentett fizetésképtelenséget, mivel nem jött létre csődegyezség, 2010-ben pedig úgy rendelte el a bíróság felszámolásukat, hogy addigra tagi kölcsönök formájában az utolsó százmilliókat is kimentették a cégből a vádirat szerint. Több, mint ötszáz hitelező jelentett be összesen 6,5 milliárd forintnyi igényt, amiből eddig csupán egymilliárd forintot elégítettek ki. Ezt mutatják a számok. Csakhogy a számok hús-vér embereket, személyes tragédiákat takarnak. A vádlottak padján ülő nagyvállalkozók családi vállalkozásokat, családokat sodortak a tönk szélére. Egész életükben tisztességgel dolgozó szakemberek élete munkája, egzisztenciája veszett oda. De olyan szereplője is van a történetnek, aki nem bírta feldolgozni a veszteséget és a megaláztatást, és az életével fizetett. A PestiSrácok három károsulttal beszélt, akik közel nyolc éve várják az igazság pillanatát, azt, hogy valamilyen elégtételt kapjanak. Azt mondják, abban egyre kevésbé bíznak, hogy a bűnösök fizetnek, de ha legalább megbűnhődnek a tettükért, az könnyebben feldolgozhatóvá teszi mindazt, amit átéltek.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!