Pesti Srácok

comenius

Liberális nevelés és trükkös alternatív iskolahálózat Magyarországon - A szakképzési állami támogatások nyomában

Magyar ugar 2019 március 7.
Egy kétségbeesett édesanya megkeresése nyomán indult el a PestiSrácok.hu a szakképzési állami támogatások felhasználásának nyomában. A liberális magánakadémia nevelésével egészen a pszichiátriáig juttatott fiatal lány története mögött egy másfél évtizede működő, egészen elképesztő iskola- és céghálót találtunk. Több, mint húsz, alternatív szakképző iskola fenntartásából, ezen belül is sérült és különleges nevelési igényű fiatalok oktatására szánt, állami normatívából élő céget tártunk fel, amelyek az ország különböző pontjain működnek, más-más hangzatos intézménynév alatt. Most éppen egy kispesti önkormányzati bérleményben találtunk néhányat. A cégek jelentős része köztartozások miatt állt végrehajtás alatt, majd felszámolással megszűnt. Az egyik, ma is működő, több, mint 200 tanuló után emelt normatívát igénybe vevő iskola fenntartója egy olyan cég, ami évek óta folyamatosan végrehajtás alatt áll, a cég egyetlen száz százalékos tulajdonosa pedig egy 2013-ban felszámolt és kényszertörölt betéti társaság. A botrányos magán-intézményhálózat mögött egyetlen család áll. A családfő Kajos László, a baloldali kormányok szakképzési referense, az akkori Oktatási Minisztérium főosztályvezetője, akit korábban már vádoltak szakképzési pénzek eltüntetésével. Íme, tényfeltáró sorozatunk első része, amelyben bemutatjuk az emelt normatívából és a problémás fiatalokból igencsak jól élő, az MSZP-ből és az egykori SZDSZ-ből gyökerező rendszert.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!