Pesti Srácok

csiszár zsuzsanna

Megismétlik a választást, ahol az ellenfelétől "átkerült" szavazattal nyert az ellenzéki jelölt (PS-videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2020 január 17.
A nagytétényi országzászlónál állt a PestiSrácok.hu kamerája elé Karsay Ferenc XXII. kerületi polgármester és Csiszár Zsuzsanna fideszes képviselőjelölt, aki 17 éve képviseli választókerületét, január 19-én, vasárnap pedig megismételt választáson méreti meg magát Nagytétényben, miután szavazategyenlőség alakult ki október 13-án közte és ellenzéki ellenfele között. A helyszín szimbolikus, hiszen a polgármester szerint a nagytétényi országzászlótól indult az a kampány, amely végül a Fidesz 2010-es kétharmadához vezetett, most pedig hasonlóan szimbolikus a küldetés: az októberi sokk után meg lehet mutatni, hogy a kormánypártok megújulva tudnak felkészülni az elkövetkező választásokra. Az ellenzék egyébként a megismételt választás esetleges sikere kapcsán megismételt győzelemről kommunikál, mivel a választás másnapján még a választók számára teljesen ismeretlen DK-s fantomjelölt, Nádor Iván László örülhetett, aki két szavazattal előzte meg Csiszár Zsuzsannát. Nem sokkal később azonban kiderült: egy Csiszárra leadott szavazat "átkerült" Nádor szavazatai közé, így a hivatalos eredmény döntetlen lett. A vasárnapi megismételt választás kapcsán utáni időszakról Csiszár portálunknak elmondta: kiemelt kérdés lesz a helyi közösség további fejlesztése, illetve az önkormányzati bérlakásprogram megújítása.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!