csóka utca
A Jobbik pártalapítványát vontuk kérdőre a Molnár Enikő és Jakab Péter által használt lakásról
Több mint egy hete nem válaszol a Jobbik sajtóosztálya a pártelnök és kabinetfőnöke által éjszakai munkákra használt Csóka utcai lakással kapcsolatos kérdéseinkre, pedig csak azt szerettük volna tudni, hogy saját tulajdon vagy bérlemény az ingatlan, illetve ki és milyen célra vásárolta vagy bérli azt, ha állítólag munkalakás. Jobbikos körökből megtudtuk: nem véletlen ez a nagy hallgatás, a lakás bérlője ugyanis nem a párt, hanem a Jobbik Alapítvány lehet, amelynek kuratóriumában tavaly tűnt fel Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke. Megszólalt portálunknak egy volt vezető tisztségviselő jobbikos – azt kérte, nevét egyelőre ne közöljük –, aki arról mesélt, hogy Molnár és Jakab a sajtóosztályon ismerkedtek meg, ahol kollégák voltak, majd a nő gyakorlatilag tudatosan építette Jakabot a pártelnökségre; azért őt választotta, mert megfelelően irányíthatónak találta. A (krumpli)király meztelen: erkölcs- és illemtanórák Jakab Pétertől
A magyar társadalom erkölcsi jobbítása rendkívül komoly és tiszteletteljes vállalás, a feladaton pedig több évszázad alatt rengeteg elhivatott magyar államférfi dolgozott több-kevesebb sikerrel. Egészen mostanáig nem volt meg a nagy áttörés, azonban Jakab Péter, a Jobbik elnöke már megjelenésével "tekintélyt és tiszteletet parancsol", levegőnél súlytalanabb szavai pedig igazán teljessé teszik a hordószónok portréját. A híres népnevelők elbújhatnak Jakab kartárs mellett, aki borkaizik, szájerezik, kereszténységről és a magyar becsületről perorál, de igen harsányan ám! Majd amellett, hogy a saját pártját is darabokra zúzza, és a demagóg DK szintjére süllyesztve áttolja a baloldalra, egyben helyzetbe hozva Gyurcsányékat, még az erkölcsi fertő mocsarába is belelép szivárványos bakancsával, ezt követően pedig még neki áll feljebb! Ilyen ez a popszakma, Jakab hangszere azonban falsul van hangolva, és egyre többen hallják a fülsértő kakofóniát, amely a Csóka utcai lakásból szüremkedik ki. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!