dél-budai duna-part
Öt éves a Nolimpia, amit újra megfúrna a párt, Karácsony Gergelyt pedig hidegen hagyják a fővárosiak problémái (VIDEÓ!)
A XXII. kerületben kampányolt ma munkaidejében a főpolgármester a momentumos kollégája, Tóth Endre mellett, a téma pedig a többi között a dél-budai Duna-part volt, aminek megújítására már vannak tervei Németh Zsoltnak, aki a kormánypárti színekben indul a körzetben, de ezzel az ellenzék nem foglalkozott. Szerintük ugyanis illegális hulladéklerakóként szolgál a partszakasz és az ott található erdőrészt elkerítette a tulajdonosa egy kerítéssel, amit nem lett volna szabad. Karácsony balszerencséjére megjelent a telek tulajdonosa, aki nem értette, mi ezzel a probléma. Többen pedig panaszkodtak a főpolgármesternek, hiszen nem tudnak hol jegyet venni a környéken a buszra, mert leszerelték a jegyautomatát, egy nő pedig eltörte a lábát a rossz út miatt, emiatt pedig a fővárosnak kártérítést kellene neki fizetni és az útjavítási költségeit is megtéríteni. Karácsonyt viszont nem érdekelték az emberek problémái, inkább elszaladt. Tóth Endrétől megtudtuk, hogy a "csalódott momentumos" valójában titkos lehallgatást jelent, amit a Fidesz szervezett, az olimpiát újra megfúrná a párt, a sportpolitikájukkal kapcsolatban pedig teljesen fogalmatlan a momentumos jelölt. Római-part jellegűvé válhat a dél-budai Duna-szakasz (Videó!)
Véget ért az a társadalmi egyeztetés, amelyet még december elején kezdeményezett Németh Zsolt kormánypárti országgyűlési képviselő annak érdekében, hogy megtudja, milyen fejlesztéseket támogatnának az emberek a dél-budai Duna-parton. A válaszadók túlnyomó többsége egyetért azzal, hogy a partszakasz maradjon zöld és alakítsanak ott ki gyalogos sétányt, kerékpárutat, futópályát, kutyafuttatót és kutyás strandot, szabadtéri kondiparkot és horgászhelyeket is, de az ötletek tárháza ennél is nagyobb. A társadalmi egyeztetésről szóló dokumentumokat a kampányát a napokban megkezdő Németh Zsolt átadta Fürjes Balázsnak, Budapest és az agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkárnak, aki elmondta, hogy a Galvani híd projektjének keretein belül fognak foglalkozni a fejlesztési lehetőségekkel. Szó volt továbbá arról is, hogy az új híd, az elővárosi vasutak, a déli körvasút és a fonódó villamos meghosszabbítása a XXII. kerületig hogyan fog javítani a városrész közlekedésén. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!