devecseri bűnbanda
Öt év nyugalmat ígért Czeglédy Csaba a roma bűnözőknek, akik a kampányát segítették
Ajkai, devecseri, keszthelyi, sárvári, szombathelyi és zalaegerszegi, helyben közismert cigány bűnözőket fedeztek fel olvasóink azon a 3 perces videofelvételen, amely a Czeglédy Csaba választási győzelme utáni buliban készült. A felvétel az egyik ünneplő élő közvetítéseként került fel a Facebookra, ahol ugyan nem maradt sokáig, a Vadhajtások blog viszont kiszúrta, lementette és nyilvánosságra hozta. A képsoron Czeglédy röpke köszönőbeszédet is mond segítőinek a munkáért, kvázi egyértelműsíti, hogy a kampánycsapata, segítői vannak a körében. Hálából öt év nyugalmat ígér nekik és családjaiknak. Mondatai új értelmet nyernek annak ismeretében, hogy kik láthatók a kockákon... Nemcsak rovott múlttal, hanem folyamatban lévő rendőrségi ügyekben érintett romák, a piti tolvajtól a komolyabb gazdasági bűnözőkig, akik ráadásul nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is tevékenyek. Felmerül, hogy Czeglédy dicső kampánycsapata Szombathely mellett az ország más városaiban is besegíthetett a munkába az ellenzéki jelölteknek. Czeglédy Csaba ugyanis a sajátja mellett aktívan vitte több nagyvárosban a DK-s jelöltek kampányát, például Győrben, ahol kebelbarátja, Gyurcsány Ferenc jobbkeze szállt versenybe a polgármesterségért. Éppen itt, Győrben vetettek be bűnözők közreműködésével olyan aljas lejárató módszereket, amilyenekre korábban még egyetlen választáson sem volt példa. Czeglédy Csabát is megkérdeztük, aki azt írta: a szombathelyi roma önkormányzat tagjaival ünnepelt. "Nem a kampánystábommal találkoztam, továbbá arra én nem voltam hatással, kik lesznek ott" – állította, előrebocsátva, hogy ha mást írunk, ismét a bíróságon találkozunk. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!