Pesti Srácok

dorozsmai piac

Kísért a múlt: Botkáék a Mars téri és a Dorozsmai után kisöprik a Cserepes sori piacot is?

Magyar ugar 2020 július 16.
Az éjszaka leple alatt a szegedi Cserepes sori piacot üzemeltető önkormányzati cég lakatot tett a még működő pavilonok közül kilencre, elzárva ezzel három kereskedőt üzleteiktől, áruiktól és irataiktól. Bódéikra egy A4-as lapot függesztettek, miszerint már június 16-án felmondták a bérleti szerződésüket, amit a kereskedők nem voltak hajlandóak tudomásul venni, nem pakolták ki az üzleteiket és hagyták el a területet, ezért a törvényes zálogjoggal éltek. A birtokunkba került iratok, számlakivonatok és nyugták ellenben azt igazolják, hogy a bérlők még július 10-én is kifizették a havi bérleti díjat, a Cserepes Sori Piac Kft. a pavilonok előtti területek használatára pedig július 10-ig minden egyes napon kiállította a napidíjról a nyugtát. A történtek kísértetiesen hasonlítanak a Mars téri piac kereskedőinek az ügyére. Azon vállalkozók üzleteit, akikkel nem sikerült megegyezni, akkor is éjszaka rombolták le az önkormányzati cég által kirendelt buldózerek. De a Dorozsmai nagybani piacosokkal is hasonló módon bántak el: ott tucatnyi érvényes bérleti szerződéssel rendelkező piacosnak mondtak fel azzal az ürüggyel, hogy bezár a piac, majd értékesítették a területet. A Cserepes sori kereskedők képviselője, Szabó Bálint, aki a Mars téri és a Dorozsmai kereskedők ügyében is eljár, a PestiSrácok.hu-nak azt mondta: meggyőződése, hogy ez esetben is eladási szándék áll a háttérben, a piacosok pedig egyszerűen útban vannak. Korábban különböző eszközökkel próbálták már elüldözni őket, hellyel-közzel sikerrel. Azok közül, akik maradtak, most három kereskedővel eljátsszák ugyanazt, ami a Mars téren történt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!