Pesti Srácok

ellenzéki marakodás

Baranyi Krisztina kocsmai stílusban nácizta le a jobbikos képviselőt, akivel majdnem ölre is ment (Videó!)

Magyar ugar 2022 március 29.
Többször beszéltünk már arról, hogy recseg-ropog a baloldali koalíció Ferencvárosban, ahol az ellenzéki kerületvezetés viszonya pattanásig feszült Baranyi Krisztina polgármester asszonnyal. A legutóbbi testületi ülésen Szilágyi Zsolt jobbikos képviselőt provokálta Baranyi, a polgármester ugyanis lenácizta, árjázta, és bármennyire furcsa, szinte arra buzdította kihívó viselkedésével, hogy teljesen szakadjon el a cérna a képviselőnél. Ne felejtsük, ez nem egy sarki kocsmában történt, hanem a ferencvárosi önkormányzat képviselő-testületi ülésén! Információink szerint ez már csak a jéghegy csúcsa, hiszen az ellenzéki koalíció megfenyegette Baranyit, hogy véget vet polgármesteri tevékenységének a választásokat követően, akkora a közös bizalomvesztés. A videó önmagáért beszél, de előzményként érdemes tudni, hogy a testületi ülésen Baranyi Krisztina és Szilágyi Zsolt már összeszólalkozott, ezt követte az ülés végén a kocsmai jelenet. Baranyi polgármester asszony a "nácizással" és a "B-közép" ismételgetésével Szilágyi György jobbikos politikusra utalt, Szilágyi Zsolt testvérére, aki korábban a Ferencváros kemény magjával látogatta a meccseket, nemrégiben pedig napvilágot láttak korábbi antiszemita megnyilvánulásai. A Youtube-videónál kapcsolják be a felirat opciót az érthetőség jegyében!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!