építményadó
Niedermüller sok mindenről tud, csak nem mindenről beszél, Horváth Csaba dühös a DK-s alpolgármesterére (Fővárosi Közgyűlés)
Ismét összeült a Fővárosi Közgyűlés, ahol a baloldali többség hatékony kormányzás helyett általában terel, mutogat, felelősséget pedig nem vállal, hiába vezetik már három éve Budapestet. A szerdai közgyűlés nem ígérkezett túlságosan viharosnak, azonban több okból is egymásnak estek a fideszes és a várost vezető ellenzéki képviselők. Látható volt, hogy Karácsony Gergelyék továbbra is a brüsszeli szankciós politika elkötelezett hívei, határozottan elutasították ugyanis, hogy csatlakozzanak Szita Károly kaposvári polgármester nyílt leveléhez. Az Ursula von der Leyennek címzett levélben a szankciók Európára gyakorolt káros hatásairól volt szó, ezek megszüntetéséről, azonban a baloldal cinikus módon söpörte le az asztalról a terveket. A PestiSrácok.hu beszélt Niedermüller Péterrel, a DK erzsébetvárosi polgármesterével, aki továbbra is kerüli az árnyékkormánnyal kapcsolatos kérdéseket, bár távolságtartását nem a sértődöttség számlájára írta. Horváth Csaba zuglói szocialista polgármester is kameránk elé állt, aki hibának nevezte a székelyföldi Csíkcsicsónak küldött angol nyelvű levelet, és indulatosan reagált a DK-s alpolgármestere beruházásból való kifarolására. Beszéltünk ezen kívül Őrsi Gergellyel, a II. kerület szocialista polgármesterével az értékalapú építményadóról és az MSZP pártvagyonának kiárusításáról, valamint Soproni Tamást is szembesítettük párttársa, Szarvas Koppány Bendegúz cigányozásával kapcsolatban. A Fővárosi Közgyűlést tagjai indulatosan vitáztak Karácsony Gergelyék építményadójáról, amelyet most a margitszigeti ingatlanokra vetnek ki, amely – amennyiben más kerületekben is bevezetnék – akár több száz, vagy akár ezer százalékos emelést is jelentene bizonyos ingatlanok tulajdonosai számára számára. Nézzétek meg videónkat! Karácsony elszabadult, szerinte a főváros finanszírozza az államot, ezért neki minden pénz jár (videóval!)
Elcsípte a PestiSrácok.hu Karácsony Gergelyt a Főpolgármesteri Hivatalban. Sajtótájékoztatót tartott a főpolgármester, hogy elmagyarázza és a nyilvánosság elé tárja, mennyire konstruktív ötletekkel fog előállni a holnapi, Belügyminisztériumban tartandó egyeztetésen, ahol többek között az önkormányzatokat érintő kérdésekről és a Lánchíd felújításáról is lesz szó a jövő évi költségvetés vonatkozásában. A sajtótájékoztatón az eddig megszokotthoz képest is, ismét történt egy apró kis baki, ezért kénytelen voltam felajánlani a főpolgármester úrnak egy hajgumit, de végül, nem volt rá szükség. Olvassa el és nézze meg összeállításunkat! Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!