ernst roets
Ersnt Roets a PS-nek: „Sokan nem kaphatnak munkát a faji törvények miatt”
Egyesek traumát élnek át, például a farmerek elleni támadások miatt, néhány embert meg kiszorítottak a munkaerőpiacról is, például nem kaphatnak munkát a faji törvények miatt. Fehér emberek, akiknek a bőrük színe a bűnük. Erről beszélt a PS-nek Ernst Roets. A dél-afrikai író szerint Dél-Afrika politikai rendszerének újragondolására kellene koncentrálni, és egy olyan rendszer felé való elmozdulásra, amely sokkal decentralizáltabb, és amelyben a Dél-Afrikában élő különböző nemzetek saját magukat irányíthatják. Szerinte ez nagyon hasonlít az Európai Unióról szóló vitához, mert Európa egy nagy terület, amelyen belül különböző nemzetek élnek. Arról is beszélt, hogy a kis nemzeteknél némi hátrányt jelent, hogy nincs akkora hatalmuk, mint a nagy nemzeteknek. De a kis nemzet előnye, hogy minden válság, amellyel szembesül, egzisztenciális válság, és ezért nagyon komolyan veszi. Minden, amit a CNN nem mond el Dél-Afrikáról – Ernst Roets a The Right Brothersben
Furcsa, hogy Dél-Afrikáról nem igazán látunk híreket a mainstream médiában. A CNN vagy a BBC viszonylag ritkán emlékezik meg arról, hogy évtizedek óta szisztematikusan gyilkolják a fehéreket arrafelé, sőt, nagyon komoly gondot jelentenek a kompenzáció nélküli földelkobzások is. Most erről nagyon őszintén tudtunk beszélgetni Ernst Roets-szal, az Afrifórum vezetőjével, aki helyiként maga is személyesen élte át mindezt és ő az, aki talán a legtöbbet teszi azért, hogy a helyzet valamelyest javuljon. Roets véleménye szerint azonban nem fordítható vissza a folyamat, a helyi közösségek viszont sokat tehetnek azért, hogy értékeket teremtsenek és ezért magukat megóvják attól, hogy az összeomlás betemesse őket. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!