Immár az EU is a hazánkban már elérhető, eltérő oltóanyagok használatát támogatjaPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 december 7. Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) a koronavírus elleni, eltérő technológiával készült oltóanyagok alkalmazását javasolja a koronavírus elleni immunizáló oltás, valamint az emlékeztető oltások esetében is – jelentette be közös közleményben a két uniós ügynökség kedden.
Az uniós hatóságok szerint ritkábban, de előfordulhat fertőzés az oltottak körében isPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 augusztus 4. A teljes beoltottság kulcsfontosságú a koronavírus és változatai, köztük a delta variáns elleni védelemhez, az Európai Unió által jóváhagyott valamennyi vakcina magas szintű védelmet nyújt a SARS-CoV-2 által okozott betegségek ellen és a halálesetek megelőzésére. A már beoltottak esetleges megfertőződése nem jelenti azt, hogy a vakcinák nem működnek, hiszen egyetlen oltóanyag sem száz százalékos hatékonyságú – közölte az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) szerdán, közös közleményében.
Egyre kevesebb antibiotikumot kapnak a haszonállatokPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 július 4. Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság, az Európai Gyógyszerügynökség és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ közös vizsgálatából kiderült, hogy évek óta csökken a haszonállatoknál az antibiotikum-felhasználás, és ma már alacsonyabb a mértéke, mint a humán egészségügyben felhasznált mennyiségnek – olvasható a Magyar Nemzet cikkében.
Svédországban a legnagyobb a fertőzöttségi arány EurópábanPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 május 20. Svédország került az európai országokat a koronavírus-fertőzöttségi arány alapján nyilvántartó lista élére – derül ki az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) által csütörtökön közölt adatokból.