A kormány másfélszeresére emeli a fogászati finanszírozás forrásátPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 február 6. Másfélszeresére emelkedik a fogászati finanszírozás forrása, több, mint huszonhat milliárd forint többletforráshoz jutnak a fogorvosi ellátást vállalkozói formában végző szakemberek idén – tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton az MTI-t.
Háziorvostani szakvizsga nélkül is betölthető a praxis januártólPPestiSrácok.hu Forró drót 2020 december 28. Egy 2021 januárjában hatályba lépő rendeletmódosítás szerint a jövőben olyan orvos is elláthat háziorvosi tevékenységet, akinek még nincs meg ehhez a szakképesítése, de van más szakvizsgája – olvasható a Világgazdaság hétfői számában. A cikk szerint egyebek közt aneszteziológiai és intenzív terápiás, belgyógyászati, foglalkozás-orvostani, gasztroenterológiai, kardiológiai, esetleg urológiai, sebészeti vagy reumatológiai szakvizsgával is betölthető háziorvosi praxis az önkormányzattal szerződve.
A fogorvoslázadás háttere: ne dőljünk be a hangos kisebbségnek, de foglalkozzunk a gondokkal!BBBálint Botond Magyar ugar 2019 szeptember 10. A fogorvosok egy része elégedetlen az egészségügyi kormányzat és a Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozata közötti megállapodással, amely a fogorvosi alapellátás többletfinanszírozásáról született. Az egészségügyi kormányzat az elmúlt években már rendezte a háziorvosi és a házi gyermekorvosi körzetek finanszírozásának alapvető problémáit. Ma már elmondható, hogy az átlagos praxisok „eltartóképessége” megfelelő, azok normális életlehetőséget biztosítanak az orvosnak és a szakdolgozóinak egyaránt. A fogászati alapellátás esetén ez a kérdés még nem megoldott. Annak néztünk utána, hogy milyen tények és vélemények állnak a nézetkülönbségek mögött.
Emmi: A közvéleményt megtévesztő és jogellenes a fogorvosok sztrájkjaPPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 3. A tiltakozó fogorvosok többségénél a sztrájk jogilag nem értelmezhető, jogellenes és a közvéleményt megtévesztő; az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) véleménye szerint leginkább csak politikai kampánycélokat szolgál. A tárca felhívta a figyelmet, hogy az alapellátást végző praxisok tulajdonosai közül alig több, mint kilenc százalékuk csatlakozott a munkabeszüntetéshez, miközben a minisztérium folyamatosan egyeztet az érdekképviselettel az érintettek finanszírozásáról.