gombaszögi nyári tábor
A felvidéki fiatalok gombaszögi fesztiváljának főszervezője cáfolja, hogy "liberális gyülekezőhely" lennének
A mai magyar nemzetpolitika támogatása és odafigyelése nélkül nem volna helyszíne sem a Gombaszögi Nyári Tábornak, ugyanakkor a felvidéki magyar szervezetek összefogása nélkül nem volna sem lelke, sem formája, sem tartalma - hangsúlyozta portálunknak Orosz Örs, a tábor főszervezője, aki határozottan visszautasította, hogy a rendezvénynek egyoldalú, balliberális karaktere lenne. Mint hozzátette, a korábbi PS-cikkben kiemelt ismert balliberális résztvevők a szlovák közmédia magyar szekciójának, a Pátria Rádiónak a sátrában léptek fel, a meghívottaikért ők felelnek, mivel autonómiát élveznek programjuk összeállításában. Orosz Örs arról is beszélt, a Tusványos társrendezvényeként is ismert Gombaszögön a felvidéki 512 magyarlakta településből (amelyek közül sok lassan elöregszik) mintegy négyszáz képviseltette magát a táborban. Hozzátette, fontos, hogy egy olyan világban, ahol rendre elszomorító hírek érik a felvidéki magyarságot, ahol az állandó fogyás érzése határozza meg a közérzetet, legyen egy olyan kezdeményezés, mely növekszik, erősödik, "emellett mégis a miénk, mindannyiunké". Magyar kormánypénzből szerveztek ellenzéki nyári tábort a felvidéki Gombaszögön
Ha a Gombaszögi Nyári Tábort Magyarországon szerveznék, bárki csak legyintene, hogy még egy ellenzéki fesztivál, amelyben legfeljebb az lenne érdekes, hogy konkurenciát jelent a Bánkitónak és Ozorának (a Momentum Nyitás fesztiváljának immár nem, mert nem lett meg az öt százalék). Arra viszont már sokan felhúznák a szemüket, ha kiderülne, hogy a Gombaszögi Nyári Tábor, ilyen programmal, magyar kormányzati támogatásból működik, és Szilágyi Péter nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár nyitotta meg. Nem először kell feltennünk a kérdést, hogy ebből a támogatásból miért nem a felvidéki magyar fiatalság javára szervezik a programokat egy nagy múltú nyári táborban. Ehelyett a nyári tábor legfontosabb támogatójának számító magyar kormány ellenzékét vonultatja fel a rendezvényre rátelepedett szélsőliberális társaság. A szervezők pedig semmit sem tesznek ennek megakadályozására, sőt talán nem is zavarja őket. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!