grosics gyula
Hősök, megtörhetetlenek, magyarok – Szavazzon az év sportcikkére és sportemberére!
Idén, 2020-ban ismét felpörgött a Sportrovat a PestiSrácok.hu-n, nagy részben két új kollégánknak, Kovács Attilának és Perutek Jánosnak köszönhetően. Egyikük civilben történelemtanár, a másik a küzdősport megszállottja, de egy dologban hasonlítanak: élnek-halnak a magyar sportsikerekért, történelmünk legendáiért. Írtunk Papp László csodáiról, Mónus Józsefről, aki Árpád vezéréket „követi”, Békessy Béláról, aki huszárszázadosként előbb olimpiai ezüstérmes lett, majd életét adta a hazájáért, Grosics Gyuláról, Kercsó Árpádról és számtalan ízig-vérig magyar sportemberről. Mint minden évben, idén is kíváncsiak vagyunk arra, hogy ezek közül Önöknek melyik tetszett a legjobban, ezért összegyűjtöttünk egy csokorra valót, hogy Olvasóink szavazhassák meg az idei év legjobbnak tartott sztoriját. „Gyurcsány személyesen akadályozta meg, hogy Grosics Gyula a Nemzet Sportolója legyen” – Szöllősi György az Aranycsapat ellen elkövetett bűnökről
Nagy az adósságunk, évtizedekig mostohán bánt a hivatalos Magyarország Puskással és az Aranycsapattal. „Puskást ígéretekkel hazacsalták az érzelmeire hatva, azt mondták, a Honvéd edzője lesz, sőt, rábízzák a hazai futball megújítását és mindent biztosítanak számára, ő naivan felbontotta a szerződését Ausztráliában, ahol nyugodt élete volt. A felesége sokszor emlegette, hogy maradniuk kellett volna... Hazatért, mégsem ő lett a Honvéd edzője, nem kapott a munkájáért se lakást, se autót, se fizetést, életében először, és éppen Magyarországon. Végül, a posztkommunista, vadkapitalista Magyarországon a Postabank, majd az MLSZ nevére került az a szerény budai ingatlan, amit választottak, hogy Bözsike rokonaihoz közel élhessenek. Kovács Attila elnöksége idején, a kilencvenes évek második felében még a telefonját is kikapcsolták, mert az MLSZ elmulasztotta fizetni a számlákat. Csak azért nem vált végképp tarthatatlanná a helyzete, mert a fiatal miniszterelnök, Orbán Viktor a segítségére sietett, tiszteletbeli nagykövetté nevezte ki.” Szöllősi György futball-nagykövettel beszélgettünk. Második rész. Grosics Gyula élete végéig tartott a kommunistáktól – Nem írt alá az ÁVH-nak, embernek maradva lett legenda
Grosics Gyula nemcsak utolérhetetlen legenda, de igazi hazafi, aki ember maradt az embertelenségben. Még idős korában is összerezzent néha, mintha tartana valamitől. Volt mitől, már 1949-ben megdolgozta az ÁVH, de nem írt alá, nem jelentett. Később világklasszis lett, akit ötvenhat után újra elővettek, de abból a pofonból is felállt. Munkatársunk gyerekként találkozott Grosiccsal, akit a legintelligensebb, legérzékenyebb Aranycsapat-legendának látott. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!)
"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák. Álljunk ki közösen a migrációs paktum ellen! - Polbeat a Püski könyvesboltban