Pesti Srácok

győrszentiváni klán

Luxuskocsik, milliárdok "vasazásból" – Ősszel születhet ítélet a szentiváni klán ügyében

Magyar ugar 2022 július 5.
2013 januárjában a NAV nyomozói és a rendőrség kommandósai egyetlen nap alatt 14 embert vettek őrizetbe, többségében Győrszentivánon. Akkor az egész városrész arról beszélt, hogy a hírhedt V. család üzelmeinek vetettek véget. A szentiváni cigány család fémhulladék-kereskedésből mesés vagyont halmozott fel. Egy adócsalási ügyekre szakosodott anonim blog már két évvel korábban, 2011-ben megírta, hogy a temérdek pénz, amit irritálóan szórnak Győr legdrágább szórakozóhelyein, áfacsalásból származik. Azt is részletezték, hogyan csinálják. Két évre rá, a rendőri akció során 230 millió forint értékben 19 luxusautót, 62 millió forint készpénzt, hat kiló aranyat és ékszereket foglaltak le. Zár alá vett ingatlanokkal együtt csak a lefoglalt vagyon értéke körülbelül 1 milliárd forint – akkori értéken. A nyomozás során a gyanúsítotti kör bővült, végül 2015-ben 16 fő ellen emeltek vádat, ami 22-re bővült. Érdekesség, hogy bár a vádirat szerint V-ék összesen durván 7 milliárd forint kárt okoztak, de ezt mind külföldi országoknak. A monstre eljárást ennek ellenére a magyar hatóságok és bíróságok folytatják le. A klán több tagja egyébként azóta kábítószer-kereskedelemmel is megbukott. A hírhedt áfacsalási ügyben szeptemberben hirdethet ítéletet a Győri Törvényszék.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!