Pesti Srácok

hamar gábor

Továbbra sincs béke a teniszszövetségnél, személyeskedő vita és újabb kivonulás jellemezte a békéscsabai közgyűlést

Sport expressz 2019 május 5.
Az ismert volt, hogy feszült a hangulat a Magyar Tenisz Szövetség körül, hiszen tulajdonképpen a kettészakadás jeleit mutatja, és a két frakció egyre élesebb küzdelmet folytat egymással. Az egyik oldalon Szűcs Lajos elnök és az őt támogató tagszervezetek állnak, velük szemben pedig a magukat Tiszta Tenisz Mozgalomnak nevező formáció sorakozott fel. Úgy tűnt, egyre többen csatlakoznak utóbbiakhoz, de a többség egyelőre az elnök mögött áll. A rendkívüli közgyűlést Békéscsabán rendezték meg, melyet sokan furcsának találtak, és az elnökség rosszindulatának tudták be, akik ezt természetesen cáfolták. Az viszont tényleg látványos volt, hogy már a regisztrációnál rendkívül paprikás volt a hangulat; többen azt suttogták, hogy olyan szavazók érkeztek, akik valójában nem is vehetnének részt a közgyűlésen, mert már megszűnt klubok által delegált tagokról van szó. Éles és harsány viták zajlottak a felek között már a beléptetésnél, sokféle pletyka borzolta a kedélyeket; egy laikus nem így képzelte el a teniszesek közgyűlését. Stábunk is próbált a sorban álló delegáltaktól információt szerezni, de érdekes módon többször agresszív elutasításban volt részünk, provokátornak neveztek minket, holott csak meg akartuk érteni a helyzetet. Bajban lévő focicsapatoknál szokott ilyen viharos hangulat lenni egy-egy szurkolói ankéton, itt azonban elvileg egy "úri" sportág képviselőit láthattuk. De vajon mi ennek a kemény szembenállásnak az oka, és kinek lehet igaza? Az egyre több szimpatizánst szerző Tiszta Tenisz Mozgalomnak, vagy a szövetség jelenlegi vezetésének és az őket támogatóknak? Nézzék meg videónkat!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!