hetyetye
Most már inkább mégsem volt úgy egészen, ahogy most mondom, hogy úgy volt – Karácsonyizmus a Telexen
Ismerik azt az érzést, amikor egy egész napos kemény fizikai munka vagy edzés után úgy érzik, mintha a testük minden izomrostját kifacsarták volna és addig csavarják, amíg éppen a tűréshatáráig nem ér, hogy aztán elengedjék? A fájdalmat, amit a jól végzett munka öröme tesz kellemessé? Nos, megnézve a Telex Karácsony Gergellyel készített interjúját én most éppen ezt érzem, csak az izmok helyett az agysejtjeimben, minden kellemes feloldás nélkül. Karácsony megígérte a PS-nek, hogy nem indul a választáson 2026-ban (Videó)
Pikó András kampánybálján jártunk a VIII. kerületben. Hölgyeim és uraim, egy élmény volt! – minderről hamarosan részletesebben is beszámolunk, de ízelítőként lássuk, mit ígért nekünk Karácsony Gergely. Főpolgármester urunk ugyanis nagyon büszke volt arra, hogy ő bizony jó előre megmondta, hogy Szentkirályi Alexandra vissza fog lépni a jelöltségtől. Ennek apropóján aztán megkérdeztük, hogy ha ennyire ért a jósláshoz, biztos-e abban, hogy 2026-ban – ígéretéhez híven – kimarad az országos politikából? A jelenlegi (és reméljük, hamarosan ex-) főpolgármester kijelentette: ebben egészen biztos. Majd amikor emlékeztettük rá, hogy '19-ben is ezt mondta, és 2022-ben mégis miniszterelnök-jelöltként indult, akkor persze elővette a jól ismert hetyetyézést. Karácsony Gergely: Hetyetye!
A hetyetye vagy hetyetyézés egy nehezen körülírható fogalom a netes szlengben. Leginkább arra használják, amikor valaki teljesen összefüggéstelen körmondatokban próbál kimenekülni a válaszadás elől, és próbálja a témát olyan dolgokra terelni, amikről talán még tud is mondani valamit. A meghatározás nem egészen pontos, hiszen, mint a legtöbb internetes fogalom esetében, itt is arról van szó, hogy akkor értjük igazán, mit takar, ha látjuk. Nos, lássuk a hetyetyézés tankönyvi bemutatóját Karácsony Gergelytől. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!