Pesti Srácok

holdampf Ágnes

Dagad a botrány a Krúdy iskola körül: az igazgatónő arra kérte az SZMK-s szülőket, hogy tartsák a szájukat az LMBTQ-s tanár ügyében

KZKroó Zita Magyar ugar 2023 február 15.
A PestiSrácok.hu által közzétett írás óriási felháborodást keltett: bombaként robbant a hír, hogy a Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában a magát efebofil, vagyis ifjúszerető beállítottságúnak tartó pedagógus-asszisztens korhatáros és öngyilkosságra buzdító videókat tesz közzé különböző videómegosztókon és közösségi oldalakon, az egyik videójában pedig arról vallott, hogy "kavart" egy 15 éves fiúval – amit később azzal helyesbített, hogy csak egy róla elterjedt pletykát lovagolt meg, és nincsen 15 éves partnere. Kiderült az is, hogy az LMBTQ-s tanár egy chatcsoportot hozott létre, ahova az iskola kamasz fiú diákjaiból többeket is meginvitált, majd a felületen szexuális megjegyzéseket tett nekik. Az iskola vezetése tudott mindenről és beszéltek is Bite Zsolttal, aki nem volt hajlandó leszedni a videókat – az intézmény pedig ezzel le is zárta az ügyet. Most azonban az is kiderült, hogy az iskolaigazgató arra kérte a szülői munkaközösség (SZMK) tagjait, hogy ne szóljanak ezekről a többi szülőnek, azóta pedig mély hallgatásba burkolózott a vezetés. Egy felháborodott édesapa megkereste portálunkat és részletesen elmesélte, hogy az elmúlt években miként züllött le az iskola az új vezetés alatt, és hogy véleménye szerinte manipulálták az SZMK-t is. Az édesapa úgy tudja, az igazgatónő azt mondta az SZMK-gyűlésen, hogy amíg súlyosabb problémát nem tapasztal, addig nem fog Bite Zsolttal semmit kezdeni. Az ügyben a szülő jogi lépésre készül az iskola vezetése ellen. Portálunk kereste az intézmény vezetőjét, kérdéseinkre azonban nem érkezett válasz.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!