Pesti Srácok

ikv zrt.

Fizessenek a gazdagok, mi??? Botka emberei kilakoltattak egy kisgyermekes családot

Magyar ugar 2020 augusztus 27.
A héten történtek után, mondhatni, már-már morbid poénnak hangzik Botka László "fizessenek a gazdagok" szlogenje és az országos kiterjesztésre javasolt szociális lakhatási programja. Miközben ugyanis a polgármester Rolexeinek száma vélhetően nem csökkent, a több millió forint értékben haveroknak kiszórt VIP-parkolóbérleteket sem térítette meg senki, és a város első embere a családok százait megkárosító Szeviép-vezéreket mentegeti, egy tartozását törlesztő, önkormányzati lakásban élő nyolcgyermekes családot karhatalmi erővel simán kilakoltatott, utcára tett az önkormányzat ingatlankezelő cége. Nyilván csakis azért, hogy ezzel is a közpénzek iránti gondos városvezetői hozzáállást demonstrálják. Királyék milliós, hosszú ideje görgetett adósságát senki sem vitatja, Botkáékon, az IKV Zrt. emberein kívül szinte mindenki a megoldás lehetőségét kereste. Még a balliberális médiában is a család drámáját és az önkormányzat szívtelen karhatalmát bemutató cikkek jelentek meg. A legembertelenebb a történetben az, hogy bár a családfő nyugdíjából minden hónapban 100 ezer forintot levonnak, és ezen felül is törlesztett, ahogy tudott, ez mit sem számított. Csak az, hogy még mindig tartoznak. Utcára tették őket. Egyelőre fogalmuk sincs, mi lesz velük. A család szanaszét, a legkisebb gyermeket állami gondozásba is vehetik. Közben a Szegedet a szolidaritás és szabadság városának kikiáltó Botka László hallgat.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!