Pesti Srácok

katonák

Szolgálatban kijárási korlátozás idején – elkísértük az egyenruhásokat (PS-képgaléria!)

Magyar ugar 2020 április 4.
Lassan egy hónapja, hogy kihirdették a veszélyhelyzetet, és egy hete, hogy a kijárási korlátozást is. A betegek száma nőtt, de messze nem olyan mértékben, mint más, a koronavírus-járvány által érintett országokban. Sokan dolgoznak azért, hogy biztonságban legyünk, hogy ne szabaduljon el a pokol, azért is, hogy ne csak hangzatos kifejezés legyen a "maradj otthon". Mert egyelőre ez az egyetlen, ami biztos védelem a koronavírus ellen. Azért, hogy a korlátozás hatékony legyen és ne csak a lelkiismeretünkre legyen bízva, hogy betartjuk-e, a hatóságok ellenőriznek: egyenruhás rendőrök és katonák vannak az utcákon, az üzleteknél, piacokon, járőröznek és szemmel tartják azokat a helyeket, amelyeket többen és gyakrabban keresnek fel a vészhelyzet idején. Bár a renitens korlátozás-szegőket meg is büntethetik, céljuk alapvetően a segítségnyújtás: tájékoztatnak, figyelmeztetnek, értünk vannak. Nekik is köszönhető, hogy egyelőre sikerül szinten tartanunk a járványt, hogy még mindig a csoportos és nem a tömeges megbetegedések szakaszában vagyunk, és bár minden emberélet elveszítése fájó, de Magyarországon jóval kevesebben haltak meg eddig a koronavírus-fertőzés miatt, mint nyugati országokban. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) lehetővé tette, hogy rendőreiket elkísérjük egy járőrszolgálatra, amelynek során a főváros egyik legforgalmasabb, legkedveltebb piacát, a Bosnyák téri piacot és a Nyugati pályaudvar környékét járták végig közösen az egyenruhások és fotóriporterünk, Horváth Péter Gyula.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!