Leégett a ligetvédő hajléktalanok sátraSMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2020 március 26. Kigyulladt az úttörőtábor ma délelőtt a Városligetben. Mint, ismert a korábban csak lepusztultságáról ismert, belvárosi romparknak kinevezett Városligetben a tervezett fejlesztések ellen számtalan lecsúszott félcsöves, és valódi hajléktalan költözött a Ligetbe sátrakkal, hogy a vörös láng továbbéltetőiként megakadályozzák Zugló fejlődését. A Ligetben kiépülő pro-szocialista úttörőtáborba előszeretettel látogattak ki választási indokból a sárga metróval a belváros jólszituált baloldali fotelegzisztenciái, akik nem győzték méltatni a még csak nem is a '90-es évek, de még inkább a '80-as évek szintjén megrekedt kommunista ifjúsági táborok továbbéltetőit. Akik óvó karokkal védték a kádári örökséget. Jelszavuk: nem hagyjuk a Városligetet átadni a XXI. századnak. Maradjanak a patkányok, a vállalhatatlanul lerongyolódott szocreál romantika, az eldobált injekciós tűk, a kiégett lámpák alatt ácsorgó mutogatós bácsik.
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat
"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben Polbeat