Vizi E. Szilvesztert és Tordai Terit díjazta a Batthyány Alapítvány (PS-fotógaléria!)PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2023 október 6. Vizi E. Szilveszter kétszeres Széchenyi-díjas magyar orvos, farmakológus, az MTA volt elnöke kapta idén a gróf Batthyány Lajos-díjat, a mártír miniszterelnök feleségéről elnevezett gróf Zichy Antónia-díjat pedig Tordai Teri Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő vehette át a Magyar Batthyány Alapítvány pénteki budapesti eseményén, a Fiumei úti sírkertben.
Ursula nem az oroszok pénzét nyúlta le, hanem az európai polgárokét, de tökmindegy Vezércikk december 14. Hiába zabálja két pofára a pervitrint a brüsszeli bürokrácia, a Belgiumban tárolt orosz pénzeket a háború után vissza kell majd adniuk a jogos tulajdonosoknak.
Beneš-dekrétumok: Szlovákia a létéért küzd(?) Vezércikk december 13. A szlovákok igencsak karcos, sőt vállalhatatlan dologra építették fel az állami identitásukat. Ebből voltak, vannak és még lesznek is problémák.
A zsidó lányok gyönyörűek, a Krasznahorkai meg egy marha Vezércikk október 14. Annyira reméltem, hogy megúszom és nem kell Krasznahorkai irodalmi Nobeljéről írnom. Az irodalmi Nobel már vagy hetven éve egyébként csak annyit ér, mint az utolsó harmincban a legjobb filmnek járó Oszkár.