Pesti Srácok

marton béla

A balatonfűzfői puccs és ami mögötte van

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2020 július 13.
Anyagi érdekek fűzhetik Balatonfűzfő exjobbikos főtüntető önkormányzati képviselőjét, hogy segítette az előző polgármester által kezdeményezett testületfeloszlatást - tudta meg a PestiSrácok.hu. Napok óta hangos a média attól, hogy a Balaton-parti városban bajok vannak: a polgármester asszony stílusa miatt: egymás után állnak fel a hivatali dolgozók, majd a képviselőtestület is megszavazta az önoszlatást, még mielőtt az egész hivatal működésképtelenné vált volna a távozók miatt. Azt már csak a Magyar Nemzet írta meg, hogy a független városvezető vélhetően jól előkészített puccs áldozata. Szanyi Szilviát a lapnak adott nyilatkozata szerint megválasztása óta igyekeztek minden létező eszközzel, módszerrel ellehetetleníteni. A háttérben pedig az előző ugyancsak független, de régi baloldali polgármester áll, aki a választási kampányban még a KDNP-be is kész lett volna belépni, csak hogy megtarthassa a polgármesteri széket. Az önoszlatásról szóló előterjesztést a 7 fős testületből négyen írták alá, köztük Soós Gábor. Az egykori jobbikos képviselő általunk fellelt Facebook posztok és kommentek alapján ügyesen hangolt a polgármester ellen, kvázi megágyazott a puccsnak. Erre az általa leírtak az egyik megközelítés, mi egy másikat találtunk. Nyilvános cégadatok és közbeszerzési adatok igazolják, hogy Soós képviselő a polgármesterváltás előtt az önkormányzatból élt, vállalkozásának gyakorlatilag teljes bevételét éveken át a várostól kapott munkák tették ki.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!