mém
Karácsony nem náci, csak annyi esze van, mint Szálasinak
Ha valaki ránéz arra a már korábban is nagy karriert befutott mémre, amit a budapesti Fidesz is megosztott, nem az jut eszébe, hogy Karácsony náci/fasiszta/nyilas, már ha egy csöpp kis ész is van a fejében. Hanem az, hogy a kép vicces, és azért vicces, mert a képe eredeti szereplőjének egy másik lényeges tulajdonságára reflektál, vagyis a szellemi képességeire. Vagyis tökéletesen rávilágít a teszetosza főpolgármester következménynélküliségben reménykedő személyiségére, akinek az elmúlt hónapokban csak a Facebook-huszárkodásokra, gyűlöletkeltésre és arra volt ideje, hogy megszívassa a budapesti autósokat azzal, hogy néhány vödör sárga festékkel ellehetetleníti a közlekedést a Nagykörúton pár bringás kedvéért. A mém miatti hiszti egy dologra tökéletesen rávilágít, a köztünk élő balliberális kettős mércére: amit nekik szabad, az másoknak szigorúan tilos. Azok vannak most leginkább felháborodva, akik százszámra ontják magukból az Orbánt Hitlerhez, Mussolinihez és egy szimpla nácihoz hasonlító képeket az állítólag sajtóetikailag is csúcson lévő propagandamédiumaikban. Itt van minden videó, amin Gurmai Zita rózsaszín mezben rongyol az örökkévalóság felé (videó)
Bizonyára önök is észrevették, hogy Gurmai Zita mennyire kevésbé félelmetes maszkban, mint egyébként. A futóedzéséhez mértéktartóan a hupirózsaszín egy olyan árnyalatát választotta, amelyről a legcsekélyebb értelmű rovarok is azonnal megállapítják, hogy nem természetes szín. Viszont a nézők így távolról is követhették a verseny alakulását, azt, ahogy egy nagy élénk színű folt betüremkedik egy kis italkereskedésbe, nyomában Szarvas Szilveszter kollégánkkal, aki csak egy egyszerű kérdést próbált feltenni neki. Gurmai Zita átszakította a célszalagot: végül is mindenki arról beszél, hogy ő mekkora egy lúzer, és nem arról, hogy a gyöngyöspatai balhét tokkal-vonóval az MSZP és a liberálisok hozták össze. De az internet népe nem felejt: Gurmai Zita sportteljesítménye méltó helyére kerül, kb. a Führer-videók szintjén fogják vele demonstrálni a politikusi gyávaságot. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!