Pesti Srácok

menczer tamás

"A legfontosabb a béke üzenete" – Így értékelték a Fidesz kampánynyitójának témáit a résztvevők (Videó)

Gulyás Áron ‎PS Riport 2024 április 19.
Kampánynyitó rendezvényt tartott a Fidesz–KDNP, amelyen egy választási manifesztum elfogadását is bejelentette a kormányfő. Orbán Viktor az eseményen hangsúlyozta: Magyarország nem akar újra nagyhatalmak játékszerévé válni, nem akar háborút, ezért kell kitartania a béke mellett úgy hazánkban, mint Brüsszelben, az ENSZ-ben vagy a NATO-ban. Mint fogalmazott, "hogy Brüsszelben is értsék: no migration, no gender, no war. Ez a Fidesz választási manifesztuma." A rendezvényt követően politikusok, médiaszakemberek értékelték a kampánynyitó legfontosabb témáit, valamint a NatCon konferencia elleni botrányos karhatalmi fellépésről is kifejtették véleményüket. Mint ismert, a brüsszeli rendőrség kedden blokád alá vette a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciát, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök is részt vett volna. A pódiumbeszélgetést végül szerdán megtartották, amelyen a magyar kormányfő többek között arról is beszélt, hogy új vezetőkre van szükség Európában. Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója lapunknak úgy fogalmazott: "a probléma az, hogy a békét, a béke hangjait akarják elhallgattatni, ez a politika Brüsszelben". Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára szerint sajnálatos, hogy miközben szólásszabadságról meg demokráciáról prédikálnak, egy ilyen eset megtörténhet. Részletek a videóban!
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.