migráció
A Financial Times hozta a formáját: ismét megtámadta Magyarországot
„Hogyan változtatta meg Magyarországot Orbán hatalmának évtizede” címmel közölt terjedelmes összeállítást a napokban a Financial Times. A brit üzleti lap cikkének tetemes részében az NGO-közegből és a balliberális oldalról válogatták az alanyokat: hosszan nyilatkozott Szekeres Zsolt, a Magyar Helsinki Bizottság menekültügyi munkacsoportjának tagja, majd megszólalt Bíró-Nagy András, a Policy Solutions igazgatója és Krekó Péter, a Political Capital igazgatója is. Néhány mondat erejéig azért Békés Márton, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója, valamint Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár is felbukkant a cikkben, amely egy családpolitikáról szóló kitérő után visszakanyarodott a migrációra és az NGO-k sérelmeire – írja a Magyar Hírlap.Brüsszeli kettős mérce: a migránspolitika miatt a magyar járványkezelési modellt igen, a svédet nem kritizálják
A koronavírus-járvány hatásait már az év legelején lehetett látni. Amikor a közép-kínai Vuhanban lévő, úgynevezett "wet marketről", azaz nedves piacról – ahol a feltételezések szerint denevérhúst lehetett fogyasztani, így jutott állatról emberre a koronavírus – elterjedt a világjárvány, szájtátva nézte mindenki, hogy a kínai vezetés milyen szigorú, korábban soha nem látott szigorító intézkedéseket vezetett be. Emlékezetes volt, amikor a több, mint tízmilliós metropoliszt teljesen lezárták, hátha így sikerül megfékezni a járványt. Ez nem sikerült, és már ekkor sejteni lehetett: ha elterjed a vírus, mindenhol hasonló lépések következhetnek be. Így történt Olaszországban és Spanyolországban is, ahol európai szinten a legtöbb halálos áldozatot követelte a járvány, és hasonló intézkedéseket vezetett be a magyar kormány is az emberi élet fontosságát szem előtt tartva. A svédek nem így tettek: ők teljesen másfajta, sokkal liberálisabb politikát folytattak ez ügyben – meg is lett az eredménye.Alapjogokért Központ: A tranzitzónák jogi szempontból sem nevezhetők őrizetnek
Jogi szempontból sem nevezhető őrizetnek a magyar tranzitzóna, amely Szerbia felé mindig is nyitva állt – mondta Horváth József, az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai szakértője szombaton, az M1 aktuális csatornán.Bakondi: Tranzitzónák nélkül is marad a szigorú határőrizet
A kijárási korlátozások feloldásával jelentős aktivitás várható a főbb balkáni-útvonalakon, az Európai Bíróság ítélete miatt megszűnnek a tranzitzónák, innentől az érkező migránsoknak a kerítésen kívül kell várakozniuk – a részletekről Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója beszélt a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.Spöttle: Politikailag világtalanoknak szól az ARD új ál-dokumentumfilmje
Georg Spöttle, a Nézőpont Intézet elemzője a német köztelevízió legfrissebb ál-dokumentumfilmjéről, az Elüldözöttekről beszélt a Hír TV Magyarország élőben extra című műsorában. Az elemző arra hívta fel a figyelmet, hogy a korábban megjelent A döntés órái és a mostani alkotás is azt üzeni, hogy a migrációs válságot nem Merkel „meghívója” okozta, hanem a magyar kormányfő idézte elő.Több tucat migráns érkezett Leszboszra
A görög partiőrség 51 migránst vett fedélzetre pénteken az égei-tengeri Leszbosz partjainál. A menedékkérők hajója néhány száz méterrel a sziget északi partvidéke előtt felborult. Az illegális bevándorlók a péntek reggeli órákban keltek útra Törökországból – közölte a görög közszolgálati televízió.Nem ízlett az ingyenkaja a tranzitzónánkban? Akkor tiplizzél vissza oda, ahonnan jöttél!
Magyarország zokog: bezártuk tranzitzónáinkat. Mindannyiunk szívén gondfátyol ül, amiért mától nem etethetjük, itathatjuk évi több százmillió adóforintból az ide tévedt tálib békeimámokat, nem kvártélyozhatjuk el a szende Iszlám Állam-harcosokat, szudáni agysebész-hordákat. Pedig szívesen csináltuk. Különösen, hogy olyan sok szeretetet kaptunk érte Gyuri bácsi itteni és brüsszeli sameszaitól... Mi sírunk, a Helsinki Bizottság viszont ünnepel (még), de csak azért, mert szegény hülyék nem tudják, amit mi...Az ENSZ-nek nem tetszik, hogy karanténba zárják az újonnan érkező migránsokat
Két ENSZ-szervezet is bírálta csütörtökön Máltát, amiért mintegy 160 menedékkérőt helyezett el két karanténhajón. Az ENSZ menekültügyi hivatala (UNHCR) és a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) hangsúlyozta, hogy hamarosan partra kell engedni a migránsokat, mert már letöltötték a kéthetes karantént. Egy 21 fős csoport már partra szállhatott.A jogállamiság haladó értelmezése: tudták az olasz ügyészek, hogy Salvini jogszerűen járt el, mégis pert indítottak ellene
Elismerte egy olasz ügyész és jogász kollégája egy privát beszélgetésben, hogy Matteo Salvini volt olasz belügyminiszter „nem tett semmi rosszat", amikor még belügyminiszterként megtiltotta az illegális migránsok partra szállását Olaszországban, de megegyeztek abban, hogy továbbra is támadni kell a Liga vezetőjét – számolt be a La Veritá című olasz hetilap csütörtökön. A viterbói ügyész megkérdőjelezte a Salvini ellen a szicíliai Agrigento ügyészségén indított eljárások jogi alapját is – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.Ajánljuk még

















