Pesti Srácok

nemény andrás

Ilyen nincs: Szombathely szoci polgármestere most a távhőszolgáltató élére nevezte ki Molnár Miklóst

Magyar ugar 2022 június 12.
Molnár Miklós bizonyára rendkívüli tudású, képességű ember, hogy Nemény András, Szombathely szocialista polgármestere az elmúlt évek botrányai után újra zsíros, cégvezetői székbe ültette. A PestiSrácok.hu 2020-tól több cikkben is foglalkozott Puskás Tivadar korábbi fideszes polgármester civil alpolgármesterének botrányával. Molnár Miklóst a nagy árulók egyikeként emlegetik. Azután, hogy szembefordult a városvezetővel, még a az 2019 októberi hatalomátvétel előtt biztosította a baloldal többségét, busás jutalmat kapott. Decemberében jogellenesen kinevezték a VASIVÍZ vezérigazgatójának, úgy hogy nem rendelkezett az előírt 5 éves víziközmű szolgáltatásban szerzett gyakorlattal. Molnár 8 hónapon át havi 1,5 millió forint fizetést vett fel, Neményék pedig csak azután hívták vissza, hogy a 120 település vízellátását biztosító VASIVÍZ szolgáltatói engedélyének visszavonását is kilátásba helyezte a Magyar Energetikai és Közmű Szolgáltatási Hivatal. Molnár Miklós eleinte 21, majd 36 és fél millió forintot követelt, de a munkaügyi pert végül elveszítette. Nem kellett sokáig a kispadon ülnie, a legutóbbi közgyűlésen, zárt ülésen arról született döntés, hogy a Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft. élére nevezik ki. A cég ügyvezetőjeként évi 15 millió forint közpénzt vihet majd haza.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!