Pesti Srácok

orbán-kormány

Összehangolt sajtótámadás Magyarország ellen - a XXI. Század Intézet sajtószemléje

Nagy Ervin (filozófus) Exkluzív 2020 április 19.
Az elmúlt hetekben több kormányellenes véleménycikk is megjelent a nemzetközi sajtóban. Az írások egytől-egyig „a koronavírus elleni védekezésről” szóló törvénnyel szembeni aggályokat taglalják, szerzőik többnyire a jogállamiságot, a demokráciát és a sajtószabadságot féltik. Mindez jól illeszkedik az elmúlt években megfigyelhető balliberális politikai kampány sorába, amely a bevándorlásellenes és szuverenitás-párti kormányok ellen folyik Európa-szerte. A cikkekben szó szerint átveszik az ellenzéki pártok és a hazai ellenzéki sajtó állításait, fogalmait és politikai narratíváját, sőt az sem ritka, hogy magyarországi szereplők (Bayer Lili, Krekó Péter, Novák Benjámin, Ungváry Krisztián) írják ezeket, esetleg ellenzéki politikusok vagy maga a budapesti főpolgármester és a Soros-hálózat tagjai nyilatkoznak meg bennünk. Az írások egy része kimondottan fake news, hisz a benne foglalt állításoknak vagy következtetéseknek semmiféle valóságalapjuk nincs, más publicisztikák félinformációkkal igyekeznek lejáratni az Orbán-kormányt, végül számtalan olyan riportot is olvashatunk, amelyekben hazai ellenzéki szereplők, balliberális közgazdászok és társadalom tudósok, a „nyílt társadalom” mellett lobbizó NGO-k rendre, mint „független” és „objektív” források jelenítik meg a „szakértői” véleményeket, megtévesztve ezzel az olvasót. Jellemzően a magyar kormányzat álláspontját vagy egyáltalán nem, vagy csak részben, megtévesztő szövegkörnyezetben elhelyezve lelhetjük fel a cikkekben.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!