Pesti Srácok

örökség

Kapj el, ha tudsz? - Hollywoodba illő sztori „csengeri Marcsi” ezermilliárdos öröksége

Magyar ugar 2018 március 15.
Csak a PestiSrácok.hu-nak mesélte el részletesen Sz-né Mária mesébe illő örökségének és a hollywoodi forgatókönyvbe illő szélhámosságának történetét Orendi Mihály, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezető igazgatója. A minap Simicska kampányhajrára időzített egyik kézigránátjával ugyanis éppen a néhány hete még ünnepelt korcsolyaszövetség vezetését vették célba. A tényfeltáró riportnak beállított, valójában a Dörmögő Dömötörbe sem illő történet közvetítésében, mint megtudtuk, az egyik főjobbikos, Apáti István jeleskedett, aki annyira már nem volt büszke művére, hogy kiálljon és sajtótájékoztatón, személyesen bevádolja a sikeres sportszövetség vezetőit, köztük a vidéki városok fejlesztéséért felelős minisztert, Kósa Lajost. Helyette a sok ezer dokumentumból ügyesen kiválogatott egy-két papírost néhány sokat sejtető megjegyzéssel landoltatták Simicska Jobbik-lakájmédiájává szegődött Magyar Nemzeténél. Nos, a történetben néhány sarokkő igaz, a nemzetesek meg valahogy úgy jártak, ahogy a viccben az egyszeri jereváni rádiós: "Igaz-e, hogy Moszkvában a Lenin téren Volvókat osztogatnak? – A hír igaz – közli a jereváni rádió –, azzal az apró korrekcióval, hogy nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem a Lenin téren, hanem a Moszkva téren, nem Volvókat, hanem Volgákat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.”
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!