rácz attila
Időt nyer a szegedi szegénypiac: a kereskedők megtámadják szerződésük felbontását
December második szombatján kapták kézhez a szegedi Cserepes sori piac állandó kereskedői a pavilonbérleti szerződésük felmondását. A Cserepes Sori Piac Kft. igazgatója a piac végleges bezárására javaslatot Botka László polgármesternek, azzal az indoklással, hogy egyre nagyobb a 91 százalékban önkormányzati tulajdonú cég vesztesége. Aztán felmondott. Szabó Bálint független önkormányzati képviselő, aki évek óta képviseli a vegzált piacosokat, bejelentette: mind a 35 bérlő megtámadja a bíróság előtt a szerződésbontást, ami halasztó hatályú. Egy másik hasonló módon kipucolt piac, a Mars téri esete jól mutatja, hogy a helyzet jogi rendezése,akár hosszú évekig is tarthat, ezért egy dolog biztos: ha a háborút még nem nyerték meg a kereskedők, időt biztosan nyernek. Szabó Bálint azt is közölte, hogy a Cserepes sori piac működése kapcsán különösen jelentős értékre elkövetett hűtlen, illetve hanyag kezelés miatt büntető feljelentést tettek. Meghalt az asszony, akit Botka emberei meghurcoltak és kidobtak a Cserepes sori szegénypiacról
Szombaton hajnalban váratlanul meghalt Gazsó Mária, akinek a minap vitték el úgymond végrehajtásban mindenét Botka emberei a Cserepes sori piacról. A szegedi asszonynak állítólag nem volt betegsége, pénteken este még többen is beszéltek vele, másnap reggel azonban már nem ébredt fel, álmában érte a halál. A Cserepes sori piac története, az önkormányzati urak harca a mindenes pavilonjaikból élő kisvállalkozókkal bejárta az országos sajtót. Gazsó Mária és családja kálváriájával többször foglalkoztunk mi is. A piacon évtizedek óta pavilont bérlő asszony azok közé tartozott, aki nem fogadta el a méltánytalan bérleti díjemelést. Éveken át tartó pereskedés után e hónap hatodikán karhatalmi erővel dobták ki őket, majd a minap a piac emberei le is foglalták az összes árukészletet és Gazsó Mária személyes holmijait, iratait is. Ugyan még feljelentést tett, de azt mondják, ezen a ponton adta fel. Még három napig élt. Ennyit ért öt négyzetméter. Közben az is kiderült, hogy a piac igazgatója december 11-i hatállyal lemondott és az egész létesítmény bezárására tett javaslatot január végétől. A piacon árusító harminc kereskedő éppen advent első hetében kapta a szívhez szóló „ajándékot”. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!