Pesti Srácok

randalírozás

Operatív törzs: székekkel dobálóztak és randalíroztak a koronavírusos gyanú miatt karanténban lévő iráni diákok a Szent László Kórházban

Magyar ugar 2020 március 9.
Hétfői sajtótájékoztatóján számolt be a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív vezető és munkatársai a vírussal kapcsolatos új hírekről. Lakatos Tibor ezredes, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője elmondta, hogy újabb két esetet regisztráltak a rendszerben: egy magyar és egy iráni fertőzött az újabb koronavírusos beteg hazánkban, ezzel kilenc főre emelkedett a betegek száma. Lakatos felhívta a figyelmet arra, hogy egész Közép-Európában emelkedik a koronavírusos betegek száma, valamint kiderült az is, hogy életbe lépett az a korlátozás, amely alapján az észak-olasz repterekről sem a Liszt Ferenc repülőtér, sem Debrecen nem fogad gépeket. Mindez addig marad hatályban, amíg az észak-olasz helyzet nem javul. Természetesen szóba került, az Index által megszólaltatott koronavírusos iráni diákok ügye is, hiszen egyes baloldali médiumok szerint, a magyar hatóságok nincsenek a helyzet magaslatán, amelyet az iráni diákkal történt beszélgetéssel próbáltak alátámasztani. Lakatos Tibor az ügyben feltett kérdésekre válaszolva leszögezte, hogy az iráni diákok súlyosan megsértették a karantén szabályait, székekkel dobálóztak a folyosón, és nem engedelmeskedtek a közegészségügyi hatóságoknak, ezenkívül a megszólaltatott koronavírusos betegekkel érintkező iráni diákot nem érték el a megadott telefonszámon és email-címen, ezért keresték meg Facebookon, de szó sem volt fenyegetésről.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!