Pesti Srácok

rendelet

Horváth Csaba most megfutamodott, de később visszahozná az átláthatatlanságot Zuglóba (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 október 28.
Ismert, hogy Horváth Csaba összerúgta a port a jobboldalinak cseppet sem nevezhető Átlátszó bloggal, akik lerántották a leplet az új zuglói polgármester terveiről. Horváth az Átlátszó szerint úgy akarja módosítani az szmsz-t, hogy neki, mint polgármesternek halaszthatatlan ügyekben, akár százmillió forintos döntésekben sem kell kikérnie a képviselő-testület véleményét, önállóan dönthetne. Horváth hazugnak nevezte az Átlátszót, de végül visszavonta a nagy vihart kavaró rendeletet a "közbizalom helyreállításának érdekében". A zuglói képviselő-testület mai alakuló ülésére a PestiSrácok.hu is ellátogatott és megkérdeztük Horváth Csabát, hogy ha jó a rendelet, akkor vajon miért vonja vissza a sajtó nyomására. Horváth továbbra is csak a közbizalommal magyarázta a visszakozást, más válasszal nem tudott szolgálni. Az ügy egyébként a polgármester Facebook-oldalán a saját szimpatizánsait is megosztotta, akik közül többen figyelmeztették Horváth Csabát, hogy gyanúsnak tartják a módosítási javaslatot és a visszakozást is. Rozgonyi Zoltán, a XIV. kerületi Fidesz frakcióvezetője a képviselő-testület ülése előtt sajtótájékoztatót tartott, ahol elmondta, hogy Horváth Csaba már az alakuló ülés előtt botrányba keveredett, ingatlaneladásokról érkeznek hírek, és a baloldali pénzszivattyúról is beszélt. Rozgonyi szerint nem csupán Zuglóban működnek így a baloldaliak; több kerületben és településen egyszerűen felélik a korábbi polgármesterek és testületek munkáinak gyümölcsét. Nézzék meg videónkat!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!