rendőrségi tájékoztató
BRFK: akár tizenöten is lehettek a viperás támadók – A felderítésben társszervek, a titkosszolgálatok is részt vesznek
Olyan brutális bűncselekmény-sorozat történt a hétvégén Budapest utcáin, amely nemcsak a magyar fővárosban, hanem bármely nagyvárosban példátlannak mondható - hangzott el a rendőrség sajtótájékoztatóján hétfőn délelőtt. Ahogy arról portálunk részletesen beszámolt, a Kitörés Napja alkalmából megtartott hagyományos radikális jobboldali és katonai hagyományőrző megemlékezésre és túrára rászervezve antifasiszták tartottak ellentüntetést. Antifa csoportok szétszéledve Budapesten, a város több pontján hajtottak végre bestiális támadásokat, egy, vagy két emberre mentek rá több esetben egyszerre nyolcan, hátulról, majd viperákkal és bokszerekkel verték össze áldozataikat, volt, akit gázspray-vel, vagy paprika spray-vel is lefújtak. A rendőrpalotában megtartott rendkívüli sajtótájékoztatón Nyerges Béla alezredes, a BRFK nyomozó főosztályának osztályvezetője azt mondta, összesen négy támadásról és hét sérültről van tudomásuk, ezek ügyében folyik az eljárás, közösség tagja elleni erőszak bűntettének gyanújával. Heten szenvedtek sérüléseket, közülük hárman súlyos, nyolc napon túl gyógyuló töréseket. Az áldozatokban közös, hogy külsejük, öltözködésük nacionalista beállítottságot sugall. Már az első cselekmények után tudták, hogy sorozatos elkövetéssel van dolguk és 24 fős nyomozócsoport indított hajtóvadászatot az elkövetők felkutatására, amely a hétvégén időnként 40-45 főre is kibővült. Eddig négy gyanúsítottat fogtak el, de a nyomozás adatai szerint az elkövetői csoport akár 15 fős is lehet. Ajánljuk még
Álljunk ki közösen a migrációs paktum ellen! - Polbeat a Püski könyvesboltban
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.