sims
Már a játékiparba is belelógnak az LMBTQ-lobbi csápjai, acélkarjai, sőt, a "varázspálcája" is! – Dezse Vű
Most a videojátékokról lesz szó, mert sokkoló és gusztustalan, ami a játékiparban történik, épp ott, ahol nem akar az ember egy fárasztó nap után politikát látni, ott, ahol a transzneműeknél sokkal kevésbé ijesztő démonokkal kell megküzdenie az embernek, de bármennyire is meglepő, ide is betette a lábát, a kezét, meg a nemrég feloperált műfarkát az LMBTQ-lobbi, a haladás, a tolerancia és az ezzel járó hányinger, tönkretéve az egyik utolsó dolgot, ami élvezhető volt még ebben a világban. És amellett, hogy ez személyes ügy, azokhoz a szülőkhöz is szólok, akik azt hiszik, hogy az Xbox előtt nincs akkora veszélyben a gyerek, mintha egy Disney-mesét nézne. Elárulom: de. Napi hányinger: megjelent a pedofília és a családon belüli szex a világ legnépszerűbb videójátékában
A videójáték-történelem leggusztustalanabb trükkjét vetette be az Electronic Arts (EA), akik a világ egyik legnépszerűbb életszimulátorába, a Sims 4-be egy, a napokban megjelent frissítésen keresztül becsempészték a pedofíliát és a családon belüli szexualitást. A cég bejelentette: ezek az „újdonságok” csak egy programozási hiba miatt kerültek a játékba, és már dolgoznak is a hiba kijavításán. Nem gondolom, hogy szoftverfejlesztőnek kell lenni ahhoz, hogy az ember rájöjjön, hogy a magyarázat egy hazugság, ahogy nem kell jogásznak, vagy bírónak lenni ahhoz, hogy tudjuk: azonnal le kellett volna szedni a játékot az internetről, legalábbis, amíg a „véletlen hibát” ki nem javítják. Vagy ez csak egy újabb kísérlet a határok feszegetésére? Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!