sns
Több szlovák párt is lemondásra szólította fel a balesetező szélsőjobbos Andrej Dankót
Andrej Dankot nyugodt szívvel nevezhetjük a szlovák Jakab Péternek, mármint a volt Jobbik-elnök korai inkarnációjának, mikor még úgy érezte divatos szélsőjobbos ideológiákkal házalni. Danko azonban nem állt le a soviniszta szólamokkal, és a szélsőséges SNS vezetőjeként továbbra sem áll tőle távol a magyarellenes retorika. Legalábbis jóval közelebb áll hozzá, mint a felelősségteljes vezetés, a napokban ugyanis rendőrségi eljárás indult ellene, miután autójával letarolt egy oszlopot, majd meglépett a helyszínről, természetesen a gyors távozásnak semmi köze ahhoz, hogy attól tartott, nem járna jól, ha megfújná a szondát. Ugyan, ki állítana olyat, hogy egy szlovák politikus részegen vezet. Akitől még nem vették el a földjét, majd elveszik most – Hiába buktak le egész Európa előtt, Szlovákiában tovább zajlik a magyar földek kisajátítása
Hiába, hogy 2020-ban az Emberi Jogok Európai Bírósága elmarasztalta Szlovákiát, amiért a kollektív bűnösség elvét érvényesítve, a Beneš-dekrétumokra való hivatkozással próbálta elkobozni egy felvidéki magyar földjeit, ez nem rengette meg a szlovák állami gépezetet, amely állhatatos munkával ügyködik a magyarlakta vidékek földjeinek „konfiskálásán”. A Szlovák Földalap nemrégiben nyilvánosságra került jelentésre szerint az utóbbi években tömegével és kirívóan nagy értékben sajátított ki a szlovák állam földeket, mindezt kijavítandó adminisztrációs hibaként magyarázva. Az ügy pikantériája, hogy a Szlovák Földalapot korábban évekig a markában tartó Szlovák Nemzeti Párt képviselői még csak nem is ebbe, hanem a korrupcióba buktak bele. A felvidéki magyar pártokat tömörítő Szövetség - Összefogás Platform hétfői sajtótájékoztatóját követően Mózes Szabolcs úgy fogalmazott: ezeket a földeket most, a XXI. században kobozzák el a Beneš-dektétumok alapján, azaz, akitől valami oknál fogva nem vették el a földjeit annak idején, attól elveszik most. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!