Pesti Srácok

tolmács

Csúcshatás: A főpolgármester angol nyelven publikált cikket Soros kedvenc portálján

KZKroó Zita Magyar ugar 2021 szeptember 15.
A hiperpasszív angoltudása ellenére a magyar demokráciáról angol nyelven tett közzé Karácsony Gergely egy laza eszmefuttatást a Soros blogfelületeként emlegetett Project Syndicate oldalon. Mindezt kiváló nyelvtannal, választékos szóhasználattal, igen hosszas gondolatkörben sikerült megvalósítania, egyelőre rejtély, hogy ezt valóban ő írta-e, bár erősen megkérdőjelezhető, hogy erre mennyire lenne képes az az ember, akinek még az is gondot okoz, hogy egy olyan egyszerű kérdésre feleljen angolul, hogyan érzi magát. Persze lehet, hogy a Mátrix című film Neojaként egyetlen óra alatt szert tett ilyen magasfokú angoltudásra, bár lássuk be, azért erre mégiscsak kicsi az esély. Karácsony Gergely ráadásul olyan magaslatokba emelkedett, hogy még a "hazám" kifejezést is használta, amit eddig szinte soha, vagy nagyon ritkán olvashattunk tőle. Persze nem hiányozhatott a repertoárból Orbán Viktor miniszterelnök rezsimjének említése, amihez viszont szinte kivétel nélkül az összes balliberális képviselő megmagyarázhatatlan módon vonzódik és szereti ismételgetni. Karácsony azt is kifejtette, hogy a rezsim elfoglalta szinte az egész államot, a demokratikus intézmények ügyes manipulálásával a és a gazdaság korrupciójának köszönhetően. A főpolgármester tehát vagy kapott a „Csúcshatás” című filmben megismert pirulából vagy megírták helyette a szöveget. Mi ez utóbbira szavazunk. És Önök?
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!