v.30 belvárosi sportközpont
Egy oázis a Belváros szívében – Fókuszban a V.30 Sportközpont
Új, minden igényt kielégítő, hipermodern sportközpont létesült az V. kerületben, amelyet Skardelli György Ybl Miklós és Kossuth-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja tervezett. Az épületben, az V. kerületben az elmúlt években mindinkább látható zöld, ökológiai szemlélet is megjelenik: a létesítmény alacsony energiafelhasználású, saját termálkúttal, illetve a tetőre telepített napelemparkkal. A többszintes komplexum számos funkciót magában foglalva egy mindössze 35×19 méteres telek területét sokszorozta meg, olyan praktikus építészeti megoldásokkal ellensúlyozva a kis alapterületet, mint az úszómedence fölé függesztett tanmedence vagy a sportcsarnok nyújtó terasza és a rendezvénytermek mozgatható falai. A létesítményt a belvárosban élők kedvezménnyel látogathatják. A Mi kérdezünk adásában Mári Dorottyával beszélgettünk egyebek mellett arról, hogy a multifunkcionális sportközpontban kiemelt figyelmet fordítanak az egészségmegőrzésre, valamint a felnőttek sportolással és a szabadidejük aktív eltöltésével kapcsolatos igényeinek kielégítésére is. Az is kiderül, hogy itt használható Magyarországon elsőként a Biocircuit „okos” edzésrendszer. Nézzék meg a műsort, érdemes! Termálvízzel fűtik az ötödik kerület sportkomplexumát, ezért az energiaválság nem fog ki rajtuk (VIDEÓ!)
Az Európában dúló energiaválság komoly kihívások elé állítja az uszodákat és a konditermeket is, hiszen a rezsiárak emelkedtek. A belvárosban tavaly átadott V. 30 Sportkomplexum építésekor azonban szem előtt tartották a zöld energiás lehetőségeket, ami most hatalmas segítség az ott élőknek, ugyanis nem fenyegeti a létesítményt a bezárás. A forró termálvíz ugyanis biztosítja az épület fűtését, a napelemek pedig a villamos energiát. Ennek köszönhetően az itt iskolába járó gyerekek továbbra is élvezhetik a kerület adta úszási lehetőséget a testnevelési óra keretein belül, és természetesen azokat is várják továbbra is, akik szaunáznának vagy épp a konditermet vennék igénybe. A kerület polgármestere, Szentgyörgyvölgyi Péter stábunknak elárulta, hogy több zöld megoldást is megvalósítottak már a kerületben, ide értve a zöld buszmegállót és az esővízgyűjtőket, amik nyáron a hűtést szolgálják. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!