Gyurcsány Ferenc cégének uniós megbízása összefügghet egy új magyar ellenzéki párt alapításával, a brüsszeli adminisztráció ehhez anyagi és erkölcsi javakat is szolgáltat – véli Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum elnöke.
Miután az Európai Bizottság (EB) már régen megtalálta Magyarországon a legnagyobb politikai lakájt, az volt az érdeke, hogy őt pénzzel tömje, illetve olyan helyzetbe hozza támogatottját, hogy az bizonyíthassa az erősödését – mondta a Vasárnapi Újságban Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) elnöke.
A CÖF elnöke szerint abból is látni, hogy a volt kormányfő, jelenlegi DK-elnök erőre kapott, hogy napok óta folyamatosan nyilatkozik a cég nevében – igaz mindig hozzáteszi, hogy az Altust a felesége, Dobrev Klára vezeti. Gyurcsány Ferenc „gyönyörű pártnyilatkozatokat tesz”, sőt, azt is előrevetíti, hogy 2016-ban vagy 2017-ben egy új nagy párt fog alakulni – tette hozzá CÖF-elnök, aki, mint mondta, szervezete biztos benne, hogy ha ez így folytatódik tovább, a brüsszeli adminisztráció ehhez anyagi és erkölcsi javakat is szolgáltat. Erősen érződik a pártpolitikai beavatkozás, amivel Brüsszel maga alatt vágja a fát, mert tevékenységével erősíti az euroszkeptikusságot. Csizmadia László annak kapcsán beszélt a Kossuth Rádióban, hogy az uniós testület másfél milliárd forintos megbízást adott a Gyurcsány Ferenchez köthető Altus Zrt-nek, ezért a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) április 20-án Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének írt nyílt levelet tett közzé. Az alapítvány azt követeli, hogy Brüsszel azonnal zárja ki az Altust a Magyarországot érintő EU-támogatások ellenőrzéséből.
A CÖF elnöke szerint Brüsszel annak az ellenzéki politikusnak a vállalkozását bízta meg, aki miniszterelnökként – saját bevallása szerint – trükkök százaival tévesztette meg a magyar választókat és az EU-t is. Dobrev Klára, az Altus Zrt. vezérigazgatója április 19-én azt közölte, az Altus Zrt.-nek az Európai Bizottságtól tavaly elnyert tanácsadói megbízása az Európai Unió összes tagországára kiterjed, tárgya pedig a 2014-2020 közötti új programidőszak tervezési dokumentumainak elemzése. Jakub Adamowicz, az uniós javaslattevő-végrehajtó testület regionális politikával kapcsolatos ügyekben illetékes szóvivője másnap azt mondta, az Altus által vezetett nemzetközi konzorciumot az Európai Bizottság illetékes főigazgatósága nyilvános pályázat nyomán választotta ki szerződéses partnernek. A cég feladata, hogy tanulmányokat készítsen a kohéziós (felzárkóztatási) és regionális politika további alakításával összefüggésben. Az Altus auditálási tevékenységet nem végez, a megbízás nem terjed ki az igazgatási és ellenőrzési struktúrák elemzésére.
Három nappal később Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentette, hogy a kormány az Európai Bizottság illetékes hatóságaihoz fordult az Altus megbízása miatt. A magyar kormányzat arra várnak választ, milyen körülmények között, milyen eljárásban választották ki a céget az EU 2014 és 2020 közötti fejlesztési programjainak ellenőrzésére. Lázár János szerint mivel egy korábbi és “vágyai szerint leendő” miniszterelnököt bíznak meg egy másfél milliárdos ellenőrző munkával Magyarországon, ez a munka nem végezhető elfogulatlanul és a politikai szempontok figyelmen kívül hagyásával.. A tárcavezető szerint a támogatás felveti a tiltott pártfinanszírozás kérdését.
Forrás: Kossuth Rádió/Vasárnapi Újság
Facebook
Twitter
YouTube
RSS