A politika nevezetű játékot szavazatokra játsszák, de ne legyünk naivak, van itt azért egy jelentős szimpátiafaktor is. Ezért népszerűtlen a Momentum. És hogy miért egyre kevésbé szimpatikus a lila SZDSZ? Nos, azért, mert a féktelenül karizmatikus Gelencsér Ferenc (ha a kedves Olvasó nem tudja, kiről van szó, nem az Ön készülékében van a hiba) után az a Donáth Anna vette át a párt vezetését, aki büszke arra, hogy megszavazta azt a javaslatot, amelynek értelmében Magyarország nem kapja meg a neki járó uniós forrásokat. A még nagyobb probléma, hogy amikor erről megkérdezik, láthatóan nem is érti, hogy mi ezzel a probléma.
Ha a 2019-es kampányban valaki azt mondja, hogy Fekete-Győr András mint karakteres, a Momentumon belül meghatározó politikusként fog megjelenni a párttal kapcsolatos közemlékezetben, vélhetően egy elnéző mosollyal bocsátottuk volna útjára az illetőt. Fekete-Győr sok mindent nem tudott. Azt viszont pontosan tudta, hogy legalábbis le kell tagadni, ha valami olyat csinálsz, ami a választóid érdekeivel ellentétes. Félreértés ne essék: Donáth Anna sem őszintébb, mint Fekete-Győr András, csak a megbízóknak való megfelelési kényszer súlya alatt őszintén nem érti, hogy mi a baj pártja politikájával. Ezt pedig alátámasztja, hogy a Telex kétségbeesetten alákérdezős interjújában sem sikerült helyesen válaszolnia arra, hogy miért jó a választóknak, ha egy párt a magyar kollektív érdek helyett személyes politikai érdekeit helyezi előtérbe.
Aki állt már kamera előtt, tudja: egy videós interjú stresszhelyzet, még akkor is, ha egy balliberális politikus olyan baráti környezetben is van, mint a Partizán. Egy írott interjú azonban elbírja a megfontolt megfogalmazásokat, így Donáth Annának is lehetősége lett volna megérvelnie, hogy tényleg, miért is jó Magyarországnak, hogy ők arra szavaztak, ne kapjuk meg a nekünk járó uniós forrásokat. Csupán ennyit sikerült kinyögni:
Miért jó a magyar választóknak, ha kontrollálatlanul ömlik a pénz a kormánynak, amiből aztán leépítik a jogállamiságot, a demokráciát és a szabadságjogokat? 2019-ben a választóink arra adtak felhatalmazást, hogy tegyünk valamit az Európai Parlamentben, mert nonszensz, hogy az EU tétlenül nézi az itthon történteket. Mi tettünk azért, hogy megszűnjön a korlátlan pénzrablás, mert az uniós források nem jutottak el azokhoz, akiknek szánták.
Hogy miért jó, ha “ömlik” az uniós forrás az országba? Tanárok béremelése, mezőgazdasági támogatások, zöld átállás, vidéki infrastruktúrafejlesztés, úthálózat rekonstrukciója. Persze, egy belpesti Starbucksban ez csak járulékos veszteség. Vajon tényleg arra hatalmazták fel őket a szavazóik, hogy egy teljes ország boldogulását járulékos veszteségként írják le a politikai haszonszerzés oltárán?
Ennek a “fantasztikus” interjúnak egyébként végtelenül cinikus módon sikerült azt a címet adni, hogy “Nincs még egy olyan bátor liberális párt ma Magyarországon, mint a Momentum”.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS