Varga Péter Pál alapító kiszállt a Budai Egészségközpontból (BEK), az új tömb építésébe már nem tudott beszállni. Maradék 25 százalékos tulajdoni hányadát is eladta amit, Csányi Sándor OTP-vezér cége, a Bonitás 2002 Befektető és Tanácsadó Zrt. vásárolt meg. Csányiék 2016-ban szálltak be a kórházba, akkor hatvanszázalékos többségi részesedést vásároltak, ezt később növelték.
Javában zajlik az új kórháztömb építése és annak a finanszírozásába már nem tudok beszállni, ezért úgy gondoltam, egyszerűsítem a dolgokat és eladom a tulajdonrészemet – ezzel indokolta döntését a Népszava felkeresésére Varga Péter Pál gerincsebész, az intézmény alapító tulajdonosa. Hangsúlyozta, hogy a tulajdonosi szerkezet változása nem érinti a betegellátást. Az intézmény vezetése továbbra is Varga Péter Pál kezében marad. A Budai Egészségközpontot (BEK) nem kizárólag magánegészségügyi szolgáltatásokat nyújt: a Királyhágó utcai központi kórházban közfinanszírozással látják el és operálják mintegy 16 éve a legsúlyosabb gerincbetegeket. Ez a tevékenység a továbbiakban is zavartalanul működik majd – írja a Forbes.
Szakmailag szinte mindig folyamatos fejlesztési kényszerben voltunk, vagyunk, így vált már jó néhány éve például abszolút prioritássá a műtőink, az intenzív-ellátásunk modernizációja, bővítése. S bár a jelenlegi ellátóhelyeink is nemzetközi színvonalúak, az épület már nem alkalmas további fejlesztésekre, szükség van egy új műtéti tömbre, magánkórházi fekvő részlegre. Ez az építkezés 35 milliárdos projekt. A cégből eddig sem vettünk ki osztalékot, s a következő 15 év arról fog szólni, hogyan fizeti majd vissza a tulajdonos az építkezés költségeit. Az életkoromból adódóan az üzletrészem hozadékát közvetlenül szeretném élvezni
– mondta az alapító. Varga azt nem árulta el a Népszavának, hogy mennyiért adta el tulajdoni hányadát, de annyit elmondott, hogy milliárdos tételről van szó. Elmondása szerint ennek egy részéből finanszírozza majd Kunffy Lajos festőművész kissé elhanyagolt, somogyi emlékmúzeumának felújítását, amivel immár két éve aktívan foglalkozik. Az ország egyik legnagyobb magánegészségügyi intézménye 8,7 milliárd forintos forgalommal zárt 2020-ban és 344,5 millió forint volt az adózott eredménye – írja a Forbes. A BEK a tb által is finanszírozott ellátásokat is biztosít.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS