Megváltoztatná a magyar belpolitikai viszonyokat az amerikai kormány, ezért a Nyílt Társadalom Alapítvánnyal és a Rockefeller Alapítvánnyal összefogva ellenzéki médiumot indít Magyarországon. Az USA-nak a többi között nem tetszik a magyar kormány háborús politikája, ezért most komoly lépéseket tesz afelé, hogy számára kedvező módon befolyásolja a magyar közéletet. A projektet nem kisebb techcégek támogatják, mint a Facebook vagy a Google.
Nagyon úgy tűnik, hogy Mr. Goodfriend szelleme visszatér kis hazánkba. Bizonyára sokan emlékeznek, hogy ő volt az a nagyköveti ügyvivő, akinek regnálása idején korrupciós vádakkal illetek magyar kormánytagokat, illetve kormányközeli szereplőket kitiltottak az USA-ból, persze mindezt bizonyítékok nélkül. Így akarta az Obama-adminisztráció móresre tanítani a számukra nem szimpatikus magyar kormányt. Most újra a demokraták vannak hatalmon az óceán túlpartján, érkezik is az újabb befolyásolási kísérlet. Ezúttal a Biden-adminisztráció akar demokráciára oktatni bennünket.
A Rockefellerek és a Google is átalakítaná Magyarországot
Az amerikai kormány többek között a Nyílt Társadalom Alapítvánnyal és a Rockefeller Alapítvánnyal karöltve úgy döntött, hogy elindítja az Internews magyarországi kiadását. Az Internews teljes mértékben független-objektív amerikai globális médiaszervezetként határozza meg magát. A weboldaluk szerint 100 országban vannak jelen és 20 ezer újságírót foglalkoztatnak világszerte. A támogatóik között olyan techóriások is megtalálhatóak, mint a Google vagy a Facebook. A magyarországi főszerkesztőjüket pedig épp keresik a magyar médiapiacon.
A LinkedIn angol nyelvű állásleírása szerint olyan kollégát keresnek, aki legalább öt éves tapasztalattal rendelkezik a médiában, valamint van tréneri, mentori és tanácsadói múltja is. A jelentkezőnek ismerettel kell rendelkeznie a magyarországi médiapiacról. Jól kell tudnia emberekkel bánni, képesnek kell lennie egyedül dolgozni, de akár nagy nemzetközi csapatban is meg kell állnia a helyét. Rendelkeznie kell stratégiai gondolkodással, jó kommunikációs képességgel és diplomáciai érzékkel. Ezen felül kötelező a folyékony angol nyelvtudás, valamint ajánlott, ha felsőfokon beszéli a következő nyelvek egyikét is: örmény, grúz, magyar ukrán, lengyel vagy román. Ugyanis a projekt a fenti országokra is kiterjed.
Nem ez az első alkalom, hogy az amerikai kormány kísérletet tesz a magyar belpolitikai viszonyok megváltoztatására. 2017-ben ösztöndíjprogramot indítottak “Független magyar médiát a vidéknek” címmel. A program rövid úton megbukott, azonban ez láthatóan nem szegte kedvük. Nemrég Márki-Zay Péter az ellenzék bukott miniszterelnök-jelöltje vallotta be, hogy milliós összegeket kaptak egy amerikai alapítványtól a kampányukhoz. A nemrégiben magyarországi nagykövetnek kinevezett David Pressman vezette követség egy videót tett közzé, amelyben listázzák azokat a magyar kormányzati szereplőket és kormányközeli értelmiségieket, akik szerintük Amerika-ellenes megnyilvánulásokat tettek az elmúlt időszakban, vagy kritizálták az USA háborús politikáját.
Forrás: hungarytoday.hu; Vezető kép: origo.hu/fotómontázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS