Pesti Srácok

Dömötör Csaba: minden egyes eurót, amelyet a háborúra fordítanak, más területtől kell elvonni

Dömötör Csaba: minden egyes eurót, amelyet a háborúra fordítanak, más területtől kell elvonni

A háború a gazdaságból is kivonja az oxigént – mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírkátán. Dömötör Csaba a fóruma előtti sajtótájékoztatón hozzátette: minden egyes eurót, amelyet a háborúra fordítanak, más területtől kell elvonni.

Úgy fogalmazott: minden egyes újabb háborús támogatási csomag kitolja azt az időpontot, amikor az európai gazdaság újra erőre kaphat. A parlamenti államtitkár kiemelte: az európai gazdaság 0 és 1 százalék közötti növekedésre számíthat, aminél jóval nagyobb az emelkedés Oroszországban, az Egyesült Államokban és Kínában is.

– mondta Dömötör Csaba.

PestiSracok facebook image

– közölte.

Schaller-Baross Ernő, a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselője közölte: a magyar emberek érdekeit kell képviselni Brüsszelben. Hozzátette: a magyar ellenzéki képviselők a hazájuk helyett a "megrendelőik" érdekeit képviselik.

– mondta.

Simon Miklós, a térség fideszes országgyűlési képviselője közölte: a gazdálkodókra erősen hatott az ukrán gabona behozatalának európai engedélyezése, és "ha a kormány nem lépett volna időben a tilalommal, akkor a gazdálkodók 80–90 százaléka veszítette volna el megélhetését". Cselenyák Dóra, Nyírkáta a Fidesz–KDNP által támogatott polgármesterjelöltje azt mondta: bíznak abban, hogy a fejlődés lehetőségét nem egy háború fogja elvenni a településtől.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Ruprech Judit

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!