Pesti Srácok

Mozgásban a MEKH energiakövetei

Mozgásban a MEKH energiakövetei

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) Energiakövetei a Hivatal által biztosított szakmai, pedagógiai és kommunikációs képzést követően ősszel megkezdték országjárásukat, eddig országszerte tizenegy iskolában, közel ötszáz diák számára tartottak előadást a tudatos energiafogyasztásról, az energiatakarékosság fontosságáról.

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal2017-ben indult társadalmi felelősségvállalási programjának célja, hogy bővítse a felső tagozatos és középiskolás diákok tudatos energiafogyasztással kapcsolatos ismereteit, illetve olyan fiatal tanárszemélyiségeket támogasson, akik tudásukat magas szakmai színvonalú, ugyanakkor élményszerűen, látványos kísérletekben gazdag órákon adják át a diákoknak.

A felsőoktatási intézményekben természettudományos tárgyakat hallgató diákok számára kiírt pályázaton három egyetemista nyerte el az Energiakövet 2019 címet, a hozzá járó ösztöndíjat, valamint a lehetőséget, hogy az oktatásban is kipróbálja magát, és így az egész ország megismerje.
Máthé Marcell (24), az ELTE Fizika Msc. II. évfolyamos hallgatója, Putti Krisztián (23), a BME Energetikai mérnök Msc. II. évfolyamos hallgatója és Csiszár Barnabás (19), az ELTE TTK Földtudományok szakának II. évfolyamos hallgatója rendhagyó természettudományos tanóráin többek között tanácsokat adnak, mit tehetnek a fiatalok a mindennapok során a fenntarthatóságért.

PestiSracok facebook image

– mondta Csiszár Barnabás. Az ősz folyamán a három Energiakövet országszerte 11 iskolában járt és 417 diák számára tartott órát.
2019 őszén az Energiakövetek az alábbi helyszíneken tartottak órákat:

> Széchenyi István Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Ózd
> Székács Elemér SZKI, Törökszentmiklós
> II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Galgahévíz
> MSZC Budai Nagy Antal Szakgimnázium, Nagykálló
> Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Békéscsaba
> Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola, Diósd
> Városmajori Gimnázium, Budapest
> Római Katolikus Általános Iskola, Zagyvaszántó
> Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
> Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely
> Toldy Ferenc Gimnázium, Budapest

A felső tagozatos és középiskolás diákok mindenhol lelkesen és kíváncsian fogadták az Energiaköveteket. A környezettudatosság és a fenntartható fejlődés problémái egyre növekvő mértékben foglalkoztatják a fiatalokat is, nemcsak értik, de át is érzik a tudatos energiafogyasztás jelentőségét és valóban tenni szeretnének környezetük megóvásáért. Az Energiakövetek tanórái ezért egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek.

– mondta Máthé Marcell.

A Hivatal társadalmi felelősségvállalási programja 2018-ban Junior kategóriában elnyerte a CSR Hungary Díjat. Az elismerésben azok a szervezetek részesülnek, amelyek kiemelkedő és felelősség¬teljes kezdeményezéseikkel pozitív hatással vannak a társadalomra és a környezetükre.

Forrás: MEKH

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!