Pesti Srácok

Boros Anita: Nőtt a hazai építőipar volumene

Boros Anita: Nőtt a hazai építőipar volumene

Éves alapon 2,5 százalékkal nőtt 2020 februárjában az építőipar termelése, ami azért is figyelemre méltó teljesítmény, mert a szektor mindezt egy magas bázis mellett érte el – értékelte Boros Anita, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) februári építőipari adatait.

Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében az illetékes államtitkár felhívja a figyelmet a KSH-jelentés további adataira, miszerint szezonálisan és munkanaphatással kiigazított index alapján 2020 februárjában az előző havihoz képest 6,1 százalékos emelkedés történt. Februárban 1,6 százalékkal nőtt az épületek, 4,2 százalékkal az egyéb építmények száma éves alapon. Az új szerződések volumene 2,7 százalékkal lett magasabb, ugyanakkor a február végi szerződésállomány 15,2 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál, de még így is mintegy 2165 milliárd forintot tett ki.

– tudatta Boros Anita. A magyar építőipari termelés az előző évhez képest 2017-ben 29,7 százalékkal, 2018-ban újabb 21,3 százalékkal, 2019-ben pedig további 21,7 százalékkal bővült. 2019 egészét tekintve az ágazat súlya a bruttó hazai termék előállításában 5,5 százalékot tett ki, amire korábban még nem volt példa. A hazai GDP 2019-es 4,9 százalékos növekedéséhez az építőipar 1 százalékponttal járult hozzá. Az államtitkár elmondta: 2010 átlagához képest a hazai ágazat termelése 76,7 százalékkal, míg 2014 átlagához viszonyítva 66,8 százalékkal bővült; ezzel hazánk kiemelkedő helyen szerepel a régióban és az egész Európai Unióban is.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTVA/Bizományosi/Nagy Zoltán

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.