Pesti Srácok

Történelmi léptékben romlott áprilisban az amerikai gazdaság teljesítménye

Történelmi léptékben romlott áprilisban az amerikai gazdaság teljesítménye

A valaha mért legnagyobb mértékben esett vissza áprilisban az amerikai gazdaság teljesítménye az előző havihoz képest a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet előzetes adatokra támaszkodó felmérése alapján.

Az úgynevezett kompozit beszerzési menedzser-index (BMI) ötven pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének a növekedését, ötven pont alatti értéke pedig a zsugorodás mértékét számszerűsíti.

– mondta az eddigi tapasztalatok alapján Chris Williamson.

PestiSracok facebook image

Áprilisban a gazdasági teljesítmény mérőszáma, a kompozit beszerzési menedzser-index (BMI) értéke 27,4 pontra, a valaha feljegyzett legalacsonyabbra csökkent a márciusi 40,9 pontról. A BMI ötven pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének a növekedését, ötven pont alatti értéke pedig a zsugorodás mértékét számszerűsíti. A kompozit BMI mindkét összetevője, a feldolgozóipari és a szolgáltatóipari BMI a vártnál nagyobb mértékben esett márciusról áprilisra. A feldolgozóipari 36,9 pontra, 133 havi mélypontra 48,5 pontról, a szolgáltatóipari pedig rekord alacsony 27,0 pontra 39,8 pontról. Elemzők mindkét esetben a ténylegesnél kisebb mértékű csökkenést vártak, a szolgáltatóiparra 31,5 pontot, a feldolgozóiparra pedig kereken harmincnyolc pontot.

– foglalta össze a felmérés megállapításait Chris Williamson. Az IHS Markit vezető közgazdásza hozzátette: a BMI alapjául szolgáló adatok romlásának a mértéke a gazdasági teljesítménynek még a pénzügyi válság idején sem tapasztalt mértékű gyengülésére engednek következtetni, miután a foglalkoztatás a felmérések sorozatában még soha nem tapasztalt mértékben esett vissza.

– emelte ki a szakember.

– hangsúlyozta Williamson.

– foglalta össze az amerikai gazdaság áprilisi aktivitásáról végzett felmérés megállapításait a gazdasági kutatóintézet vezető elemzője.

Forrás: MTI; Fotó: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!