Pesti Srácok

A 2019-es költségvetés végrehajtása megfelelt az előírásoknak

A 2019-es költségvetés végrehajtása megfelelt az előírásoknak

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) megállapította, hogy a 2019-es költségvetés végrehajtása megfelelt a vonatkozó törvényeknek és előírásoknak – közölte a számvevőszék a honlapján kedden a tavalyi költségvetés végrehajtásáról szóló zárszámadási törvény parlamenti elfogadása alkalmából.

A honlapon az ÁSZ kifejtette, a zárszámadási törvényjavaslatot a Pénzügyminisztérium a jogszabályi előírások szerinti szerkezetben készítette el. A 2019. évi zárszámadási törvényjavaslatban szereplő teljesített bevételi és kiadási adatok megbízhatóak és megalapozottak. A parlament kedden fogadta el a Magyarország 2019. évi központi költségvetéséről szóló törvény végrehajtásáról szóló előterjesztést. Az ÁSZ a zárszámadási jelentéshez kapcsolódó makrogazdasági elemzésében korábban kiemelte, 2019-ben folytatódott a költségvetési stabilizációnak és a gazdaság dinamizálásának a több év óta tartó folyamata. Ezek a folyamatok a Covid-19 világjárvány hatására 2020-ban megtörtek, de pozitív következményeik 2020-ban is éreztetik hatásukat, mivel biztonságosabb alapot teremtettek a gazdasági visszaesés káros következményeinek enyhítéséhez. A jelentést és az elemzést az ÁSZ október 5-én nyújtotta be az Országgyűlésnek. Domokos László, az ÁSZ elnöke az október 21-én elhangzott parlamenti expozéjában a magyar gazdaság kifehérítését – a foglalkoztatás jelentős bővülése mellett – a magyar gazdaság legnagyobb eredményének nevezte – emlékeztetett az ÁSZ a keddi közleményében. Az ÁSZ törvényi kötelezettségének eleget téve, minden évben ellenőrzi az előző év költségvetése végrehajtásáról szóló törvényjavaslatot.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!