Pesti Srácok

Az ÉPKAR tizenegymilliárd forintnyi kötvényt bocsát ki

null

Összesen tizenegymilliárd forintnyi kötvényt bocsát ki az Építő- és Épületkarbantartó Zrt. (ÉPKAR) a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Növekedési kötvényprogramjában (NKP) – közölte a társaság szerdán, a Budapesti Értéktőzsde honlapján a kötvények információs dokumentumában. Az ötvenmillió forint névértékű kötvények futamideje 2030. november 11-én ér véget. A kamat évi 3,0 százalék, a kamatfizetés évente esedékes.

A kibocsátás céljaként az árbevétel diverzifikálását nevezték meg, vagyis a projektalapú árbevétel arányának csökkentését, és az ingatlanhasznosításból eredő bérleti díjak arányának növelését szeretnék elérni. A tájékoztató szerint ennek érdekében legalább egy irodaház megvásárlását tervezik a fővárosban. Az ÉPKAR magán- és középületek, ipari és sportlétesítmények építésével, valamint ingatlanok fejlesztésével, hasznosítással és karbantartásával, kisebb részben bérbeadással, illetve építőanyag-kereskedelemmel foglalkozik. A kibocsátásról közölt dokumentum szerint a cég 2018-ban 25,5 milliárd forint, 2019-ben 19,7 milliárd forint árbevételt ért el. Az ingadozást az egyszeri jelentős bevételt hozó építési projektekkel magyarázták. Az adózott eredményük 2018-ban 3,867 milliárd, 2019-ben 2,877 milliárd forint volt. Az ÉPKAR közvetve résztulajdonos a Magyar Építő Zrt.-ben, a West Hungária Bau Kft.-vel pedig közös vállalkozást működtet WHB-ÉPKAR Kft. néven.

Forrás: MTI; Fotó: pecsma.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.