Pesti Srácok

Sikeres a kormány munkaerőpiaci mobilitást ösztönző projektje

Sikeres a kormány munkaerőpiaci mobilitást ösztönző projektje

Sikeres a kormány munkaerő-piaci mobilitást ösztönző projektje, ami nagymértékben támogatja a munkavállalók országon belüli mozgását, ezáltal a foglalkoztatás további bővítését. A Munkásszállások kialakítása program jelenlegi kiírásában igényelt támogatások összértéke már több mint kétszeresen haladja meg az ötmilliárd forintos keretösszeget, a pályázást ezért január 20-án felfüggesztik – közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kedden az MTI-vel.

Az ITM tavaly novemberben írta ki az ötödik pályázatot a Munkásszállások kialakítása központi munkaerő-piaci program forrásaira, a Gazdaságvédelmi Foglalkoztatási Alap 2021. évi keretének terhére. A program célja, hogy munkásszállások építése segítse a munkavállalók mobilitását, ezzel hozzájáruljon a magyar vállalkozások erősítéséhez, élénkítse a foglalkoztatás bővülését és a gazdasági növekedést. A program első négy kiírásában harmincöt önkormányzat vagy gazdasági társaság több mint négyezer-ötszáz munkásszállási férőhelyet alakíthatott ki összesen tizenegy és fél milliárd forint támogatással.

Mint írták, a legújabb körben a helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások és gazdasági társaságok 2020 novembere óta nyújthattak be támogatási igényt az illetékes fővárosi, megyei kormányhivatalokhoz. A támogatást legalább nyolcvan, de legfeljebb kétszáz férőhelyes munkásszállás építéséhez vagy felújításához lehetett igényelni. Újdonság volt a pályázatban, hogy a komfortosabb szálláshelyek létesítése érdekében változtak a munkásszállások minimális felszereltségére, szolgáltatásaira meghatározott elvárások.

A helyi önkormányzatok, helyi önkormányzati társulások és az ezek százszázalékos tulajdonában álló gazdasági társaságok a helyi infrastruktúra fejlesztéséhez nyújtott beruházási támogatásként nyolcvanszázalékos támogatásintenzitás mellett, míg a magántulajdonú gazdasági társaságok regionális beruházási támogatásként juthatnak forráshoz a programban. A gazdasági társaságok ennek megfelelően az Észak-Magyarország, az Észak-Alföld, a Dél-Alföld és a Dél-Dunántúl régiókban ötven-hetven százalékos, a Közép-Dunántúl régióban harmincöt-ötvenöt százalékos, a Nyugat-Dunántúl régióban huszonöt-negyvenöt százalékos intenzitású támogatást kaphatnak. Bodó Sándor emlékeztetett: a támogatás igénybevételére jogosultak körét a tavaly májusban lezárult negyedik kiírás során terjesztették ki a magántulajdonú gazdasági társaságokra.Tavaly végül tizenhat pályázó részesült összesen több mint ötmilliárd forint összegű támogatásban, a program így legutóbb több mint kétezer új férőhely kialakítására teremtett lehetőséget.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI, Fotó: MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!