Pesti Srácok

Új üzemet épít a Metal Shredder Hungary a Vajdaságban

Új üzemet épít a Metal Shredder Hungary Kft. a Vajdaságban. A nemesfém tartalmú elektronikai hulladékok újrahasznosításával foglalkozó magyar cég az 546 millió forintos befektetéshez 325 millió forint kormányzati támogatásban részesül. Szijjártó Péter szerint a Vajdaságban létrejövő beruházás újabb hidat épít Magyarország és Szerbia között.

PestiSracok facebook image

írta

a beruházás kapcsán közösségi oldalán Szijjártó Péter, aki szerint Szerbiával jelenleg a leghatékonyabb és legjobb együttműködést ápolja Magyarország a közös történelmük során.

– fogalmazott a tárcavezető. Kitért arra, hogy a cég a beruházással nemcsak Magyarországon, hanem egész Közép-Európában a piacvezető szereplők közé tartozhat. A kft. tevékenysége azért is fontos az országnak, mivel itt jött létre a világ legnagyobb elektromosakkumulátor-gyártó kapacitása. A magyar cégek a gyártáskor képződő anyagok újrafeldolgozásában tudnak fontos szerepet vállalni. A miniszter hangsúlyozta, hogy az exportban jeleskedő magyar vállalkozásoknak lehetőséget kell teremteni, hogy a külpiacra kihelyezzék a termelésük legalább egy részét, amivel növelni tudják az exportteljesítményüket, és újabb növekedési forráshoz juttatják a magyar gazdaságot. Ismertette: a hetvenmilliárd forintos keretösszeggel meghirdetett külpiaci növekedési támogatási programban eddig harminchárom magyar cég hajt végre kilencvenkilencmilliárd forintnyi beruházást külföldön, döntően a szomszédos országokban, amihez a kormány ötvenegymilliárd forint támogatást biztosít. Mindez azt mutatja a miniszter szerint, hogy a magyar gazdaság dinemzióváltásának ez a szegmense is sikeres. Létrejött és egyre szélesebb a magyar tulajdonú vállalatoknak az a köre, akik az exportpiacaikon egy-egy beruházással még sikeresebbek tudnak lenni.

Németh Szilárd honvédelmi államtitkár, a Fidesz alelnöke arról beszélt, hogy a gazdaság-újraindítási akcióterv a jövőbe mutat. A magyar kormány jelentős támogatásokkal járul hozzá a vállalkozások jövőjéhez, példaként a bértámogatásokat, a kedvezményes hitelprogramokat említette. Ebbe illeszkedik a Metal Shredder Kft. fejlesztése is, hogy a jövőben kutatás-fejlesztéssel, innovációkkal új piacokra jussanak el, magasabb szintre léphessenek.

Török András, a Metal Shredder Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a cég több mint egy évtizede része a magyar hulladékgazdálkodási iparnak, több eljárása iparjogvédelem alatt áll. Napelemek, lítium akkumulátorok feldolgozását is tervezik kifejleszteni, több projektjük van folyamatban.

A cég a nyilvános adatok szerint 2019-ben egymilliárd forint árbevételt ért el, az előző évi 929 millió forint után, adózott nyeresége pedig egy év alatt húszmillióról ötvenhatmillió forintra nőtt. A cég nemesfém-tartalmú elektronikai hulladék begyűjtésével és selejtezett röntgenfilmek feldolgozásával foglalkozik.

Forrás: MTI/Facebook; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!