Pesti Srácok

Novák Katalin: huszonkét százalékos jövedelemtöbbletet jelent a fiataloknak az szja-mentesség

Novák Katalin: huszonkét százalékos jövedelemtöbbletet jelent a fiataloknak az szja-mentesség

A 25 év alatti fiatalok munkával megszerzett jövedelmében 22 százalékos többletet hoz jövő januártól a személyijövedelemadó-mentesség – mondta a családokért felelős tárca nélküli miniszter a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában csütörtök reggel. Novák Katalin hozzátette: ez havi szinten negyvenezer forintos, éves szinten félmillió forintos jövedelemtöbbletet jelenthet egy átlagos keresetű fiatal számára.

Novák Katalin azt mondta: ezzel az intézkedéssel a fiatalok iránti megbecsülésüket és a munka iránti tiszteletüket szerették volna kifejezni. Céljuk, hogy minél több fiatal dolgozzon, helyezkedjen el, és az szja-mentességnek köszönhetően könnyebb legyen önálló életkezdésük. Azt mondta: az érintett – munkaképes korú, 25 év alatti – korosztályban 1 millió fiatal van, de jelenleg nem dolgoznak mindannyian. Kiemelte: fontosnak tartják, hogy a Magyarországon jövőt tervező fiatalok el tudják képzelni, ha tisztességesen dolgoznak, hajlandóak kivenni részüket a közösből, akkor megkapják hozzá a támogatást.

– jelentette ki Novák Katalin. Megjegyezte azt is, hogy a házassági adókedvezmény 25 éves kortól jár, ha a fiatalok 25 év alatt kötnek házasságot. A miniszter elismerően szólt az ellenzékről, amiért képviselői szerdán az Országgyűlésben egyetlen ellenszavazat mellett szavazták meg a 25 év alatti fiatalok szja-mentességét lehetővé tevő törvényjavaslatot. Örömtelinek nevezte, hogy vannak olyan ügyek, amelyekben képesek egységesen fellépni. Novák Katalin ugyanakkor kiemelte: ha az ellenzék kerülne döntési pozícióba, akkor ők ezeket a támogatásokat nem folytatnák.

PestiSracok facebook image

– mondta.

– mondta a családokért felelős tárca nélküli miniszter.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!